Drużyny BLK
1KS Ślęza Wrocław Arka Gdynia Artego Bydgoszcz CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków
Arka Gdynia
PGE MKK Siedlce
TV | 2018-10-04 18:00
92
67
Sportklub - 2018-10-04 18:00
Wisła CanPack Kraków
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
TV | 2018-10-06 17:00
104
59
Wisla.TV - 2018-10-06 16:55
Enea AZS Poznań
1KS Ślęza Wrocław
2018-10-06 18:00
50
91
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
2018-10-06 19:00
76
67
CCC Polkowice
Widzew Łódź
2018-10-07 19:00
90
50
Artego Bydgoszcz
Enea AZS Poznań
2018-10-11 18:30
92
75
Widzew Łódź
PGE MKK Siedlce
TV | 2018-10-13 16:30
70
82
TV Toya - 2018-10-13 16:25
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
TV | 2018-10-13 19:10
87
69
Sportklub - 2018-10-13 19:00
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
Arka Gdynia
2018-10-14 17:00
61
95
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
1KS Ślęza Wrocław
2018-10-14 17:00
51
83
CCC Polkowice
Energa Toruń
2018-10-14 19:00
73
71
Enea AZS Poznań
CCC Polkowice
2018-10-17 18:00
--
--
Widzew Łódź
Energa Toruń
2018-10-17 18:00
--
--
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
Wisła CanPack Kraków
2018-10-17 18:00
--
--
Arka Gdynia
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
2018-10-17 18:00
--
--
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
PGE MKK Siedlce
2018-10-17 18:00
--
--
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
Artego Bydgoszcz
2018-10-17 20:30
--
--

System i terminarz Energa Basket Ligi Kobiet

2018-08-06 20:30

news

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podaje system i terminarz rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie 2018/2019.

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU

W rozgrywkach biorą udział:

1KS Ślęza Wrocław SA – 1KS Ślęza Wrocław
TS Wisła (Kraków) – Wisła CANPACK Kraków
MKS Polkowice – CCC Polkowice
KS Basket 25 (Bydgoszcz) – Artego Bydgoszcz
MMKS Katarzynki (Toruń) – Energa Toruń
KS AZS AJP (Gorzów Wielkopolski) – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
KU AZS UMCS (Lublin) – Pszczółka AZS UMCS Lublin
Basketball Investments S.A. (Gdynia) – Basket 90 Gdynia
Sportowa Politechnika (Gdańsk) – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
MKK Siedlce – PGE MKK Siedlce
MUKS Widzew (Łódź) – Widzew Łódź
TS Ostrovia (Ostrów Wielkopolski) – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
OŚ AZS w Poznaniu – Enea AZS Poznań

System rozgrywek

W rozgrywkach bierze udział 13 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, zakończą rywalizację w sezonie.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1) grają zwycięzcy półfinałów

Drużyna zwycięska uzyskuje tytuł Mistrza Polski

III runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1) grają pokonani w półfinałach

TERMINARZ I KOLEJKI

CCC – WIDZEW
ENERGA – ARTEGO
ENEA AZS – ŚLĘZA
SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA – WISŁA CANPACK
PAUZA – INVESTINTHEWEST ENEA
PSZCZÓŁKA AZS UMCS – OSTROVIA
BASKET 90 – PGE MKK

----

Basket Liga Kobiet
na Facebooku
Basket Liga Kobiet
na Twitterze
Basket Liga Kobiet przez rss

NEWSLETTER Polskiej Koszykówki

Poznaj cotygodniowy newsletter polskiej koszykówki. W sezonie zapowiedzi meczów, plany transmisji, najważniejsze wydarzenia i informacje z parkietów Basket Ligi Kobiet.

Sponsor tytularny

Energa

Partnerzy Basket Ligi Kobiet

Euroleague Woman Suzuki Molten KoszykowkaKobiet Enel-Med Enel-Sport
Veroni Active Eurocup Woman SMJ Aerowatch Sport Klub HD