Drużyny BLK
1KS Ślęza Wrocław Arka Gdynia Artego Bydgoszcz CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków
Energa Toruń
Artego Bydgoszcz
2018-12-19 19:00
77
70
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
Arka Gdynia
2018-12-21 18:00
56
66
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
TV | 2018-12-22 15:10
74
40
Sportklub - 2018-12-22 15:00
CCC Polkowice
1KS Ślęza Wrocław
TV | 2018-12-22 18:00
51
54
TVP Wrocław - 2018-12-22 17:55
Widzew Łódź
Artego Bydgoszcz
TV | 2018-12-22 18:00
67
80
TV Toya - 2018-12-22 17:55
Enea AZS Poznań
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
2018-12-22 18:00
71
94
Energa Toruń
Wisła CanPack Kraków
TV | 2018-12-22 18:00
94
86
www.youtube.com/user/SportTvTorun - 2018-12-22 17:55
Artego Bydgoszcz
CCC Polkowice
TV | 2019-01-06 15:10
72
68
Sportklub - 2019-01-06 15:00
1KS Ślęza Wrocław
Energa Toruń
2019-01-06 16:00
65
78
Wisła CanPack Kraków
Enea AZS Poznań
2019-01-06 16:00
89
66
PGE MKK Siedlce
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
2019-01-06 16:00
82
72
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
2019-01-06 18:00
89
75
Arka Gdynia
Widzew Łódź
2019-01-06 18:00
100
78
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
Wisła CanPack Kraków
2019-01-12 18:00
58
74
Widzew Łódź
CCC Polkowice
TV | 2019-01-12 18:00
56
90
TV Toya - 2019-01-12 17:55
PGE MKK Siedlce
Arka Gdynia
2019-01-13 16:00
66
88
1KS Ślęza Wrocław
Enea AZS Poznań
2019-01-13 16:00
83
59
Artego Bydgoszcz
Energa Toruń
TV | 2019-01-13 18:30
77
83
Sportklub - 2019-01-13 18:25
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
2019-01-13 20:00
67
88
AZS Uniwersytet Gdański
Artego Bydgoszcz
2019-01-18 17:00
--
--
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
Energa Toruń
2019-01-18 19:15
--
--
CCC Polkowice
2019-01-19 17:00
--
--
Arka Gdynia
2019-01-19 19:15
--
--

System i terminarz Energa Basket Ligi Kobiet

2018-08-06 20:30

news

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podaje system i terminarz rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie 2018/2019.

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU

W rozgrywkach biorą udział:

1KS Ślęza Wrocław SA – 1KS Ślęza Wrocław
TS Wisła (Kraków) – Wisła CANPACK Kraków
MKS Polkowice – CCC Polkowice
KS Basket 25 (Bydgoszcz) – Artego Bydgoszcz
MMKS Katarzynki (Toruń) – Energa Toruń
KS AZS AJP (Gorzów Wielkopolski) – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
KU AZS UMCS (Lublin) – Pszczółka AZS UMCS Lublin
Basketball Investments S.A. (Gdynia) – Basket 90 Gdynia
Sportowa Politechnika (Gdańsk) – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
MKK Siedlce – PGE MKK Siedlce
MUKS Widzew (Łódź) – Widzew Łódź
TS Ostrovia (Ostrów Wielkopolski) – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
OŚ AZS w Poznaniu – Enea AZS Poznań

System rozgrywek

W rozgrywkach bierze udział 13 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, zakończą rywalizację w sezonie.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1) grają zwycięzcy półfinałów

Drużyna zwycięska uzyskuje tytuł Mistrza Polski

III runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1) grają pokonani w półfinałach

TERMINARZ I KOLEJKI

CCC – WIDZEW
ENERGA – ARTEGO
ENEA AZS – ŚLĘZA
SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA – WISŁA CANPACK
PAUZA – INVESTINTHEWEST ENEA
PSZCZÓŁKA AZS UMCS – OSTROVIA
BASKET 90 – PGE MKK

----

Basket Liga Kobiet
na Facebooku
Basket Liga Kobiet
na Twitterze
Basket Liga Kobiet przez rss

NEWSLETTER Polskiej Koszykówki

Poznaj cotygodniowy newsletter polskiej koszykówki. W sezonie zapowiedzi meczów, plany transmisji, najważniejsze wydarzenia i informacje z parkietów Basket Ligi Kobiet.

Energa Basket Liga Kobiet

Sponsor tytularny

Energa

Partnerzy

Euroleague Woman Suzuki Molten KoszykowkaKobiet Enel-Med Enel-Sport Veroni Active Eurocup Woman SMJ Aerowatch Sport Klub HD

Suzuki Puchar Polski Kobiet

Partner Tytularny

Suzuki

Partner główny

Energa

Gospodarz Turnieju

Miasto Bydgoszcz

Partnerzy

Kujawsko Pomorskie Aerowatch Sklep Koszykarza Veroni Active Enel-Med Enel-Sport Ziaja