Arka wygrywa Mecz Otwarcia EBLK

Arka Gdynia pokonała PGE MKK Siedlce 92:67 w Meczu Otwarcia sezonu 2018/2019 Energa Basket Ligi Kobiet.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a ekipa trenera Teodora Mołłowa potrafiła nawet zdobywać przewagę. Świetne wejścia zanotowała jednak później Rebecca Allen, na linii rzutów wolnych ponadto skuteczna była Emma Cannon, a Arka powoli uciekała rywalkom. Dzięki trafieniu Anny Makurat po 10 minutach było już 28:18. Drugą kwartę gospodynie rozpoczęły od serii 7:0 i tym samym zaczęły powoli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Sytuację starały się zmienić Kristi Bellock i Oksana Mołłowa, ale przewaga gdynianek była niezaprzeczalna. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:30.

Trzecia kwarta była już bardziej wyrównana, a duża w tym zasługa wcześniej wymienionych Bellock i Mołłowej, które starały się utrzymywać PGE MKK w grze. Nie do zatrzymania była jednak Rebecca Allen, a po trójce Makurat ekipa trenera Gundarsa Vetry prowadziła po 30 minutach aż 67:46. Ostatnia kwarta tak naprawdę niczego nie zmieniła, ponieważ zwycięstwo Arki nie było zagrożone. Swoje akcje kończyły Sonja Greinacher i Amalia Rembiszewska, a przewaga gdyńskiej ekipy rosła. Ostatecznie gospodynie wygrały aż 92:67.

Najlepszym strzelcem Arki była Emma Cannon z 16 punktami i 4 zbiórkami. Rebecca Harris zdobyła dla PGE MKK 16 punktów, 3 zbiórki i 5 asyst.