Wisła CANPACK w Europucharze, Arka bez awansu

Wisła CANPACK nie zagra w Eurolidze - Olympiacos Pireus wygrał 47:46. Krakowianki wystąpią w rozgrywkach Europucharu. Arka Gdynia pokonała przed własną publicznością Orman Genclik 82:74 - to zwycięstwo było jednak zbyt niskie, aby okazać się lepszym w dwumeczu.

Spotkanie nie układało się po myśli zespołu z Krakowa, a w dodatku obie drużyny miały problem ze skutecznością - stąd bardzo niski wynik. Jeszcze na ok. 20 sekund przed końcem po trafieniu Jordin Canady to gospodynie były na prowadzeniu. Kluczową akcję wykonała jednak Pinelopi Pavlopoulou - to właśnie jej Olympiacos zawdzięcza awans do Euroligi. Wisła CANPACK z kolei zagra w Europucharze.

Wisła CANPACK Kraków - Olympiacos Pireus 46:47 (14:19, 7:9, 15:11, 10:8)

Wisła CANPACK: Rodriguez 17, Canada 14, Russell 9, Araujo 6, Mujović 0, Conde 0, Jakubiuk 0, Oroszova 0

Olympiacos: Spyridopoulou 12, Sotiriou 9, Johnson 6, Pavlopoulou 6, Mazić 4, Aftzi 3, Kosma 0, Litsi 0, Stamati 0

------

Arka musiała wygrać to spotkanie 16 punktami, aby awansować do fazy grupowej Europucharu. Po 30 minutach rywalizacji miała 10 punktów przewagi i osiągnięcie celu wydawało się realne. W ostatniej kwarcie gdynianki nie utrzymały jednak dobrej skuteczności. Ostatecznie wygrały zbyt nisko - 82:74.

Arka Gdynia - Orman Genclik 82:74 (20:17, 22:20, 27:22, 13:15)

Arka: Cannon 25, Balintova 16, Allen 12, Baltkojiene 8, Makurat 7, Greinacher 6, Jurcenkova 4, Misiek 4, Podgórna 0, Rembiszewska 0

Orman: Copper 27, Gardner 21, Ruzickova 14, Kavurmacioglu 6, Henry 5, Kartaltepe 1, Askin 0, Sahin 0