,

Artego - Ostrovia: Pewna wygrana gospodyń

W 8 kolejce Energa Basket Ligi Kobiet, Artego Bydgoszcz pokonało Ostrovie Ostrów Wielkopolski 79:43.

,

Mimo bardzo wysokiego wyniku, nie było to łatwe spotkanie dla bydgoszczanek. Mecz niespodziewanie lepiej rozpoczęły zawodniczki z Ostrowa, które od pierwszych minut utrzymywały niewielką przewagę punktową. Bardzo dobrze w zespole gości punktowała Ewelina Jackowska, a w ataku wspomagały ją Karolina Podkańska i Aleksandra Wajler. Pierwsze prowadzenie Artego objęło dopiero w 8 minucie gry po trafieniu Karoliny Poboży. Po 10 minutach gospodynie prowadziły 18:17.

W drugiej kwarcie przewaga Artego powoli rosła i po kilku trafieniach z dystansu Elżbiety Międzik, przed przerwą wynosiła już 17 punktów (38:21).

Trzecią odsłonę gry wicemistrzynie Polski rozpoczęły od prowadzenia 22:0 (!) i dopiero w dziewiątej minucie gry, niemoc strzelecka gości przełamała Jenna Burdette. Mimo dużej przewagi, zespół Tomasza Herkta do końca walczył o jak najwyższe zwycięstwo i nie odpuszczał w obronie odnosząc efektowną wygraną.