,

Artego - Wisła CANPACK: Pierwszy raz w Artego Arenie

W jednym z najciekawszych spotkań tej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz we własnej hali pokonało Wisłę CANPACK Kraków 70:60

,

Pierwsze punkty w meczu rzutem z dystansu zdobyła Bozica Mujovic, jednak bydgoszczanki szybko odpowiedziały zyskując przewagę. Artego z łatwością przebijało się pod kosz krakowianek zdobywając kolejne punkty, a w defensywie nie do przejścia była Dragana Stankovic notująca na swoim koncie kilka bloków. Po 10 minutach Artego prowadziło 22:10. W drugiej kwarcie bydgoszczanki przez większość czasu kontrolowały wypracowaną przewagę i dopiero krótko przed przerwą Wisła dzięki trafieniom z dystansu zmniejszyła straty kończąc kwartę wynikiem 37:30 dla Artego.

Mimo bardzo udanego początku drugiej połowy (46:34) i trzech trafień z dystansu, w kolejnych minutach zawodniczki Artego roztrwoniło całą przewagę, nie potrafiąc powstrzymać wejść podkoszowych zawodniczek Wisły. Krakowianki przez moment nawet prowadziły, jednak przed decydującą kwartą to miejscowe prowadziły 50:48. Ostatnia odsłona to znakomita gra bydgoszczanek, a w szczególności Agnieszki Szott Hejmej, która w ważnych momentach nie myliła się z gry. Artego odczarowało dziś Artego Arenę, po raz pierwszy wygrywając w tej hali z Wisłą.