,

Arka - Widzew: Gdynianki odskoczyły po przerwie

Arka Gdynia pokonała Widzew Łódź 100:78 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Pierwsze punkty w nowym oku zdobyła niezawodna Emma Cannon i na tym nie zamierzała przestać. Kolejne 6 również padło jej łupem i gdy jeszcze dwa dołożyła Sonja Greinacher Arka prowadziła 10:6. Jednak Widzew dzięki dobrej skuteczności utrzymywał wynik a pod koniec kwarty wyszedł na prowadzenie 24:27.

Po przerwie oba zespoły miały problemy z trafianiem do kosza. Pierwsze przełamały się przyjezdne. Jednak po chwili odpowiedziała im Anna Jurcenkova na którą nie mogły znaleźć odpowiedzi, a ta akcja za akcją zdobywała punkty spod kosza. Gdynianki poprawiły również swoją defensywę i zaliczyły serię punktową, która na 3 minuty przed końcem połowy wyprowadziła je na prowadzenie 39:33. Przed przerwą oba zespoły szły cios za cios i do szatni schodziły przy wyniku 47:41

Drugą połowę mocno zaczęły gospodynie, które szybko wyszły na dwucyfrową przewagę. Gdy za 3 trafiła Balintova, a Arka prowadziła 60:46 o czas musiał prosić trener Omanić. Gdy pod koniec 3 kwarty przewaga gospodyń sięgnęła 26 punktów kibice zgromadzeni w hali nie oczekiwali już innego rezultatu jak wygrana. Tak też się stało i w ostatnich 10 minutach gdynianki kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie pokonały Widzew Łódź 100:78. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Anna Jurcenkova zdobywczyni 24, najwięcej w meczu.

Arka Gdynia 100 – 78 Widzew Łódź(24:27 23:14 34:16 19:21)