,

Artego - Energa: Derby dla torunianek

Koszykarki Energa Basket Ligi Kobiet rozpoczęły rundę rewanżową. W jubileuszowych 40-stych Derbach Pomorza i Kujaw, Artego Bydgoszcz po raz drugi w tym sezonie przegrało z Energą Toruń 77:83

,

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z Torunia, które skuteczniej kończyły swoje akcje. Artego z kolei miało duże problemy w ataku i po 5 minutach gry przegrywało 4:12. Po serii trafień z dystansu Alice Kunek, Emilii Tłumak i Agnieszki Skobel przewaga Katarzynę wzrosła do 11 punktów, a wynik pierwszej kwarty na 14:23 ustaliła Ziomara Morrison trafiając dwa rzuty osobiste.

W pierwszej odsłonie Artego pod nieobecność na parkiecie Dragany Stanković miało duże problemy ze skuteczną walka pod koszem. Sytuacja mocno poprawiła się w drugiej części gry Serbska środkowa pojawiła się na boisku, jednak torunianki nadal bardzo skutecznie egzekwowały rzuty z gry i na przerwę zeszły prowadząc 42:31.

W drugiej połowie Energa konsekwentnie powiększyła swoją przewagę, a po kolejnych trafieniach trzypunktowych Angeliki Stankiewicz i Alice Kunek przewaga gości przekroczyła granicę 20 punktów.

Bydgoszczanki prawdziwą pogoń rozpoczęły 5 minut przed końcem meczu. Straty udało się zredukować do 5 punktów, jednak w decydującym momencie zawodniczki gości skutecznie egzekwowały rzuty osobiste co pozwoliło im utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka.