,

Energa - CCC: Liderki ponownie lepsze

Spotkanie na szczycie tabeli Energa Basket Ligi Kobiet mogło podobać się kibicom. Choć obie drużyny walczyły, to zwycięzca jak zawsze mógł być tylko jeden. Energa wygrała dwie pierwsze kwarty, ale w drugiej połowie to CCC było lepsze. Ostatecznie Polkowice zwyciężyły w Toruniu 76:63.

,

W kolejnym spotkaniu z mistrzyniami Polski pierwsze punkty wywalczyła Energa. Od celnych rzutów wolnych rozpoczęła Laura Svaryte. Gra na wstępie była bardzo wyrównana, a do kosza trafiało niewiele piłek. Niewielką przewagę osiągnęło CCC, prowadząc 11:8, a następnie 14:10. Torunianki jednak nie odpuszczały. Dwie minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 15:18, ale już po pierwszej kwarcie, Energa prowadziła 19:18. Ta część spotkania zakończyła się tak jak się zaczęła – od punktów Svaryte. Po krótkiej przerwie ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Polki, kolejno Agnieszka Skobel, Emilia Tłumak i Katarzyna Trzeciak. Energa prowadziła 26:18. Rywalki zdobyły dwa punkty, po czym obie drużyny miały przestój. Przez dwie minuty nikt nie trafił do kosza. Stopniowo CCC odrabiało straty i choć przewaga wydawała się bezpieczna, to dwie minuty przed końcem kwarty było już 31:31. Polkowiczanki wyszły na prowadzenie, ale celny rzut za 3 Skobel oraz skuteczne wolne Melissy Diawakany pozwoliły zakończyć połowę wynikiem 36:33.

Sytuacja pogorszyła się po powrocie na parkiet, choć gra na początku nadal była wyrównana. Energa prowadziła jeszcze 38:37, remisowała 41:41, a następnie utrzymywała niewielką, punktową lub dwupunktową stratę. Jeszcze cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty było 48:50. W tym momencie koszykarki CCC przejęły inicjatywę w spotkaniu. Prowadziły nawet siedmioma punktami, a ostatecznie przed decydującą odsłoną wygrywały 57:52. W czwartej kwarcie przewaga rywalek zaczęła się powiększać. Najpierw było 61:54, ale przewaga wzrosła szybko do stanu 66:54. Enerdze udawało się momentami zmniejszyć stratę, lecz wciąż to CCC zachowywało bezpieczne prowadzenie. Dystans na 3,5 minuty przed końcem zmniejszył się już do 10 punktów, ale po minucie torunianki przegrywały 59:76. Od tego momentu punkty zdobywały już tylko nasze zawodniczki, ale było za późno, aby móc odrobić straty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 63:76.

Najwięcej punktów dla Energi zdobyła Alice Kunek – 16. Dobrze spisała się Svaryte, która oprócz 11 punktów, zanotowała 12 zbiórek. W drużynie CCC wyróżniały się Tiffany Hayes i Temitope Fagbenle, która zdobyły odpowiednio 18 i 17 punktów.

Energa Toruń – CCC Polkowice 63:76 (19:18, 17:15, 17:24, 11:19)

Energa: Kunek 16, Svaryte 11, Trzeciak 11, Skobel 10, Diawakana 8, Begić 4, Stankiewicz 2, Tłumak 1 oraz Schmidt.

CCC: Hayes 18, Fagbenle 17, Thomas 11, Kizer 9, Kaczmarczyk 7, Gajda 7, Kaltsidou 5, Leedham 2, Tyszkiewicz oraz Puss.