,

Arka - Ostrovia: Zwycięstwo pod kontrolą

Arka Gdynia pokonała Ostrovię Ostrów Wlkp. 70:54 w 15. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Początek meczu był trudny dla zawodniczek Arki. Nie tylko musiały radzić sobie bez swojej kontuzjowanej liderki Bec Allen ale również zawodniczki z Ostrowa dobrze weszły w mecz i pierwszej kwarcie trafiły aż 5 rzutów zza łuku. Pod atakowanym koszem świetny mecz rozgrywała Emma Cannon ale to nie wystarczyło i to zawodniczki w czerwonych strojach prowadziły po 10 minutach gry 5 oczkami.

Po przerwie Arka starała się odrobić starty jednak miała duże problemy ze sforsowaniem defensywy przeciwniczek. Te jednak również miały problem ze zdobywaniem punktów co przełożyło się na stagnację wyniku. Jako pierwsze przełamy się gospodynie i połowie kwarty zdołały zniwelować stratę do dwóch punktów, a następnie wyrównać spotkanie. Przed przerwą zdołały jeszcze objąć prowadzenie i do szatni schodziły wygrywając 34:32

Druga połowa to walka kosz za kosz. Teoretycznie najsłabsza drużyna pierwszej rundy EBLK nie zamierzała składać broni i głównie dzięki rzutom 3-punktowym utrzymywała się w grze. Jednak poprzez agresywną obronę zaczęły pojawiać się problemy z faulami co zawodniczki z Gdyni wykorzystywały z linii rzutów osobistych. Uaktywniła się również Babora Balintova co pozwoliło gospodyniom powiększyć prowadzenie. Z drugiej strony starała się jej odpowiadać była gdyńska zawodniczka Jowita Ossowska jednak to nie wystarczało. Zawodniczki w żółtych strojach kontrolowały spotkanie i spokojnie powiększały prowadzenie, ostatecznie wygrywając 70:54. MVP Spotkania została Sonja Greinacher.