,

Energa - Politechnika: Pewne zwycięstwo torunian

Świetna passa torunianek trwa. Drużyna po raz trzeci w lutym walczyła u siebie i znów odniosła efektowne zwycięstwo. Energa pokonał Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską aż 40 punktami, wygrywając 109:69.

,

Pierwsze punkty w spotkaniu wywalczyła Angelika Stankiewicz. Od startu było jednak widać, że nie będzie to starcie podobne do ostatnich – Politechnika nie tylko stawiała opór, ale przez część kwarty przejęła inicjatywę i potrafiła wyjść na prowadzenie. Jeszcze cztery minuty przed zakończeniem kwarty było 17:17. W tym momencie Energa zaczęła dominować. Najpierw za trzy trafiła Emilia Tłumak, a później pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła Rebecca Harris. Torunianki prowadziły 27:17. Ostatecznie przed rozpoczęciem drugiej kwarty było 27:21. Po powrocie na parkiet gra znów była wyrównana. Energa utrzymywała przewagę, ale nie wychodziła też na wyższe prowadzenie. Koszykarki z Gdańska potrafiły doprowadzić do stanu 35:37, a później 40:42, ale ani przez chwilę nie wyszły na prowadzenie. Końcówka kwarty znów należała do gospodyń. Po połowie spotkania na tablicy widniał wynik 50:42.

W trzecią kwartę Energa weszła zdecydowanie lepiej. Po minucie i kilku sekundach było już 58:42. Politechnika pierwsze punkty wywalczyła dopiero po 2 minutach gry. W połowie kwarty torunianki prowadziły dokładnie 21 punktami – 67:46. W tej części spotkania wyraźnie było widać przewagę koszykarek Energi, które zdominowały grę. Ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto jest lepszy i zmierza po zwycięstwo w całym spotkaniu. Zespół wygrał kwartę 28 do 12, aby przed decydującą odsłoną prowadzić 78:54. Politechnice na początku kolejnej części udawało się utrzymywać dystans, ale zespół, który nie miał szans powalczenia o zwycięstwo, z minuty na minutę zaczął grać słabiej. Po czterech minutach Energa prowadziła już 89:60, a po sześciu aż 33 punktami – 95:62. W tym momencie niewiele brakowało do kolejnego w tym sezonie przekroczenia granicy 100 punktów. Udało się dwie minuty przed końcem – Stankiewicz rzuciła na wynik 101:64. Choć torunianki pewne zwycięstwa były już w trzeciej kwarcie, to do końca nie odpuszczały. Ostatnią część spotkania wygrały 31:15. Wynik również przypieczętowała Stankiewicz. Koszykarka zdobyła też dla drużyny najwięcej punktów – 19. Na wyróżnienie znów zasłużyła cała drużyna – każda z zawodniczek spędziła na parkiecie przynajmniej 10 minut i żadna nie zakończyła spotkania z zerem na koncie. Dla rywalek najwięcej punktów, 27, wywalczyła Tiffany Clarke.

Energa Toruń - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 109:69 (27:21, 23:21, 28:12, 31:15)

Energa: Stankiewicz 19, Svaryte 12, Brezinova 12, Begić 12, Tłumak 11, Trzeciak 10, Diawakana 9, Kunek 7, Schmidt 7, Harris 6 i Skobel 4.

Politechnika: Clarke 27, Holopainen 13, Koc 9, Conwright 8, Szymańska 6, Pyka 2, Naczk 2, Haryńska 2, Ostrowska, Bujniak oraz Duszkiewicz.