60
Sportklub - 2019-04-29 17:00

Energa - InvestInTheWest: Seria torunianek trwa

informacja prasowa Energi Toruń | 2019-03-23 20:16

Torunianki pewnie pokonały InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 87:65. Choć końcowy wynik tego nie oddaje, spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Pierwszą kwartę wygrały rywalki, a do końca trzeciej udało im się utrzymać niewielką przewagę. Najwyraźniejszą różnicę było widać w ostatniej odsłonie spotkania, wygranej 24 do 6. To ósma ligowa wygrana Energi z rzędu.

Spotkanie celnym rzutem za 2 rozpoczęła Angelika Stankiewicz. Początek meczu nie należał jednak do koszykarek Energi. Zespół prowadził jeszcze 3:2, ale później inicjatywę przejęły koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego. Po pięciu minutach kwarty prowadziły 15 do 5. Od tego momentu nastąpiło przebudzenie gospodyń. Przez ponad 3 minuty tylko one zdobywały punkty, co pozwoliło zmniejszyć stratę do 5 punktów. Jeszcze przed pierwszą przerwą udało się doprowadzić do wyniku 13:17, ale ostatecznie torunianki przegrały kwartę wynikiem 13:21. Po tej części podpisano umowę sponsoringową z Grupą Alkam Polska. Koszykarki z nowym partnerem i nowymi siłami dobrze rozpoczęły drugą kwartę. Nie minęło jeszcze 40 sekund, a przewaga rywalek stopniała do trzech punktów. Gorzowianki nie zamierzały jednak odpuszczać. W najlepszym momencie osiągnęły siedmiopunktową przewagę. Od stanu 29:22 inicjatywa zaczęła jednak przechodzić w ręce Energi. Pięć minut przed końcem połowy spotkania rywalki prowadziły 31:28. Torunianki nie odpuszczały i wreszcie wyszły na prowadzenie – 33 do 32. Końcówka kwarty była wyrównana. Energa wygrała ją 27:19, doprowadzając w spotkaniu do remisu 40:40.

Drugą połowę wyraźnie lepiej rozpoczęły gospodynie. Po powrocie na parkiet świetnie spisywała się Ana Marija Begić, która zdobyła pierwsze 11 punktów dla zespołu, co pozwoliło na doprowadzenie do wyniku 51:42. Skuteczne w tej kwarcie były także inne zawodniczki. Energa trzy minuty przed końcem miała 12 punktów przewagi. Gorzowianki straty zaczęły odrabiać dopiero w końcówce. Na minutę przed końcem zbliżyły się na 4 punkty, doprowadzając do stanu 57:61. Ostatecznie przed ostatnią kwartą torunianki prowadziły 63:59. Przewagę szybko udało się powiększyć – po niespełna dwóch minutach było już 71:59. Rywalki w końcu zdobyły pierwsze punkty, ale dystans pomiędzy zespołami udało się utrzymywać, a nawet powiększyć. Cztery minuty przed końcem Energa prowadziła już 81:63. Do końca gorzowianki zdobyły już tylko dwa punkty, przegrywając całą kwartę 6 do 24. Gospodynie wygrały całe spotkanie wynikiem 87:65.

Najwięcej punktów spośród torunianek zdobyła Rebecca Harris – 18. Laura Svaryte oprócz 11 punktów zanotowała 17 zbiórek.

Energa Toruń – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 87:65 (13:21, 27:19, 23:19, 24:6)

Energa: Harris 18, Begić 15, Kunek 13, Svaryte 11, Brezinova 8, Diawakana 7, Skobel 7, Stankiewicz 6, Trzeciak 2 oraz Tłumak.

InvestInTheWest Enea: Zoll-Norman 19, Juskaite 12, Linskens 8, Papova 8, Rytsikowa 6, Atkins 5, Prezelj 5, Dźwigalska 2, Fikiel oraz Stelmach.