,

Widzew - Pszczółka: Niespodziewana wygrana łodzianek

Koszykarki Widzewa pokonały Pszczółkę Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 81:79 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi Kobiet!

,

Spotkanie dostarczyło niesamowitych emocji i trzymało w niepewności do samego końca. Zwycięstwo widzewianek było jednak zasłużone - pokazały duży charakter. Grały mądrze i jeśli wypuszczały z rąk prowadzenie, to tylko na chwilę. W pierwszej kwarcie dużą aktywnością się wykoazały się Klaudia Perisa i Ijeoma Ajemba. Dzięki temu udało się rywalizacja toczyła się punkt za punkt by ostatecznie łodzianki zwyciężyły 31:23. Gospodynie największy problem miały z powstrzymaniem Green. W pewnym momencie jednak po wejściu na parkiet Elżbieta Paździerska celną trójką wyprowadziła swój zespół na 12-punktowe prowadzenie. Wydawało się, że Widzew kontroluje to spotkanie...

Wszystko do czasu - w trzeciej kwarcie kwarcie lublinianki zaczęły coraz mocniej atakować. Dwukrotnie za trzy punkty w ciągu minuty trafiła Julia Adamowicz, przez co przewaga gospodyń zmalała do dwóch punktów. Po kilku skutecznych akcjach Katatyny Rymarenko prowadzenie łodzianek było wspomnieniem. Widzewianki pokazały jednak charakter i zdołały doprowadzić do remisu, a na 7 sekund przed końcem Dominique Wilson wyprowadziła je na prowadzenie 81:79! Mimo akcji Pszczółki, nie oddały go już do końca i zasłużenie wygrały.