Mistrzynie lepsze w Siedlcach

,

CCC Polkowice wygrało 102:57 z PGE MKK Siedlce w zaległym spotkaniu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Mecz zaczął się nieoczekiwanie. Już w 1 minucie kontuzji doznała sędzia Ewa Matuszewska. Arbitrzy musieli sobie poradzić we dwójkę. Faworyzowane polkowiczanki zaczęły niemrawo, ale z minuty na minutę rozkręcały się. Trener mistrzyń Polski korzystał z dziewięciu klasowych zawodniczek, co musiało przełożyć się na tablicę wyników. Do przerwy CCC wygrywał 44:18.

Siedlczanki odważnie zaczęły drugą połowę. Na odpowiedź drużyny Maroša Kováčika nie trzeba było długo czekać. CCC raz po raz dziurawił siatkę gospodyń rzutami z dystansu. W całym meczu skuteczność polkowiczanek w rzutach za trzy punkty przekroczyła 40%. Przed ostatnią kwartą było 70:37 dla przyjezdnych. W finałowej ćwiartce celem dla mistrzyń Polski stało się dobicie do 100 oczek. Udało się to osiągnąć po trójce Dominiki Owczarzak. CCC wygrało 102:57.

W sobotę 30 marca PGE MKK zakończy rundę zasadniczą. Siedlczanki zagrają w Lublinie z AZS UMCS. Początek meczu o 19:10.

PGE MKK Siedlce - CCC Polkowice 57:102 (8:20, 10:24, 19:26, 20:32)

PGE MKK: 15. Samra Omerbašić 16, 9. Oksana Mollov 15 (12 zbiórek), 25. Marta Urbaniak 15, 10. Ewa Bacik 7, 6. Laura Ikstena 4, 21. Karolina Zieniewska

CCC: 33. Lynetta Kizer 28 (10 zbiórek), 19. Styliani Kaltsidou 13, 66. Dominika Owczarzak 13, 31. Karolina Puss 13, 10. Johannah Leedham 12, 13. Weronika Gajda 7, 5. Jasmine Thomas 7, 9. Julia Tyszkiewicz 5, 15. Tiffany Hayes 4