,

Energa - InvestInTheWest (1): Gorzowianki górą

Energa nieudanie rozpoczęła ćwierćfinał fazy play-off. Pierwsze spotkanie na własnym terenie z InvestInTheWest Eneą Gorzowem Wielkopolskim przegrała 66:77.

,

Torunianki świetnie rozpoczęły spotkanie. Szybko objęły prowadzenie i nie pozwoliły rywalkom na zdobywanie punktów. Trzy i pół minuty starczyły na osiągnięcie wyniku 8:0. Gorzowianki w końcu zdobyły pierwsze punkty, ale Energa jeszcze powiększyła przewagę. Po pięciu minutach prowadziła 14:4. W tej kwarcie udało się jeszcze zwiększyć dystans do 15 punktów, ale w końcówce rywalki zniwelowały część strat. Po 10 minutach przegrywały 13:21. Po zakończeniu pierwszej odsłony na parkiecie prezes klubu Maciej Krystek podpisał umowę sponsorską z przedstawicielem firmy DOMPOL. W drugiej odsłonie Enea od początku atakowała, lecz gospodynie nie odpuszczały. Sytuacja zaczęła się pogarszać od stanu 17:26. W dwie minuty gry rywalki doprowadziły do remisu 28:28, a w kolejnych minutach wyszły na prowadzenie 32:28. Przestój Energi trwał prawie pięć minut – przez tyle czasu zawodniczki nie zdobyły nawet punktu. Zespół przebudził się dopiero w końcówce, nie pozwalając gorzowiankom na ucieczkę. Przed przerwą udało się jeszcze wyjść na nieznaczne prowadzenie – 41:40.

Na początku kolejnej odsłony lepiej spisywała się Enea, która rozpoczęła od zdobycia sześciu punktów. Energa nie odpuściła i odrobiła straty, doprowadzając do wyniku 48:49. Jeszcze dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty był remis 52:52. Tym razem w końcówce lepiej spisały się gorzowianki, które przed decydującą częścią spotkania prowadziły 57:52. Po krótkiej przerwie sytuacja torunianek się pogorszyła. Pierwsze punkty zdobyły rywalki, a z czasem wypracowały większą przewagę. Przerwy na żądanie trenera Stefana Svitka nie pomagały. Po trzech minutach Energa przegrywała 54-64, a po sześciu 56-70. Drużyna próbowała jeszcze odrabiać straty, ale bez powodzenia. Kolejne skuteczne rzuty rywalek przeplatały się z nieskutecznymi próbami koszykarek z Torunia. Ostatecznie InvestInTheWest Enea wygrała 77:66. Najwięcej punktów dla rywalek zdobyła Ariel Atkins – 20, a dla Energi Alice Kunek – 15.

Już w środę o godzinie 19 szansa na rewanż i doprowadzenie stanu rywalizacji do remisu 1:1. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Toruń.

----

Energa Toruń – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 66:77 (21:13, 20:27, 11:17, 14:20)

Energa: Kunek 15, Harris 13, Trzeciak 12, Begić 6, Stankiewicz 6, Skobel 5, Svaryte 3, Tłumak 2, Diawakana 2 oraz Brezinova 2.

InvestInTheWest Enea: Atkins 20, Prezelj 10, Juskaite 9, Zoll-Norman 9, Linskens 9, Papova 9, Rytsikowa 6, Dźwigalska 5, Stelmach oraz Fikiel.