60
Sportklub - 2019-04-29 17:00

Energa - InvestInTheWest (2): Przyjezdne po raz drugi!

energatorun.pl | 2019-04-03 21:57

Środowe spotkanie z InvestInTheWest Eneą Gorzów Wielkopolski przypominało wtorkowe. Zaczęło się nieźle, ale ostatecznie górą były rywalki. Torunianki przegrały 66:76 i w rywalizacji play-off po dwóch meczach jest 0:2.

Po porażce w pierwszym spotkaniu Energa od początku udowadniała, że nie brakuje jej motywacji, aby odrobić straty. Pierwsze punkty zdobyły gorzowianki, ale to gospodynie prowadziły 4:2, a następnie 7:4. Gra w tej kwarcie była jednak wyrównana i było jasne, że mecz nie będzie łatwy dla żadnej z drużyn. W połowie pierwszej odsłony torunianki nieznacznie prowadziły - 12:11. Przez kolejne dwie minuty żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć punktu. Przed drugą kwartą wynik zmienił się nieznacznie, na niekorzyść zawodniczek z Torunia. Enea prowadziła 17:14 i na początku kolejnej odsłony wydawało się, że może powiększyć przewagę. Zespół prowadził 21:15, gdy do gry włączyły się torunianki, które wyszły na prowadzenie, a po czterech minutach drugiej kwarty prowadziły już 29:21. Gorzowianki po tym przestoju rozpoczęły pogoń, lecz przed połową zniwelowały tylko punkt straty – przegrywały 31:38.

Po wygraniu drugiej kwarty 24:14, Energa źle rozpoczęła trzecią kwartę. Enea potrzebowała trzy i pół minuty, aby doprowadzić do remisu (40:40), a po niespełna czterech prowadziła już 43:40. Z czasem przewaga rywalek zaczęła się powiększać. W połowie kwarty torunianki przegrywały 42:48. Zespół odrabiał straty, zniwelował je do dwóch punktów, ale w końcówce znów lepsze były rywalki. Stan 48:50 do końca kwarty zmienił się w wynik 52:60. Gorzowianki czwartą cześć spotkania rozpoczęły od powiększenia przewagi. Po trzech minutach prowadziły 67:53. Gra była dość wyrównana, ale strata do rywalek wciąż wysoka. Po połowie Enea z wynikiem 70:58 mogła bronić wyniku. Energa straty zaczęła odrabiać od stanu 60:73. Udało się doprowadzić do wyniku 66:73. Czterdzieści sekund przed końcem punkt zdobyły rywalki, a losy spotkania były już właściwie przesądzone. Skończyło się wynikiem 66:76. W zespole z Gorzowa różnicę robiła Ariel Atkins, która zdobyła 28 punktów i zanotowała 11 zbiórek. W Enerdze najbardziej wyróżniała się Alice Kunek, która prócz 19 punktów miała 4 zbiórki i tyle samo asyst.

Po dwóch spotkaniach ćwierćfinału play-off torunianki przegrywają 0:2. Kolejne odbędzie się 6 kwietnia (sobota) o godzinie 18 w Gorzowie.

Energa Toruń – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 66:76 (14:17, 24:14, 14:29, 14:16)

Energa: Kunek 19, Trzeciak 12, Brezinova 8, Stankiewicz 6, Harris 5, Svaryte 5, Tłumak 4, Diawakana 4, Begić 3 oraz Skobel.

InvestInTheWest Enea: Atkins 28, Papova 15, Zoll-Norman 11, Prezelj 10, Rytsikova 6, Linskens 4, Fikiel 2, Stelmach, Dźwigalska oraz Juskaite.