CCC Polkowice mistrzem Polski!

Ekipa CCC Polkowice pokonała po raz trzeci w serii finałowej Energa Basket Ligi Kobiet InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. - tym razem 81:64 - i została mistrzem Polski!

Gorzowianki świetnie rozpoczęły to spotkanie i po kolejnych trójkach Laury Juskaite, Ariel Arkins i Sharnee Zoll-Norman prowadziły aż 18:6! Powtórzył się więc scenariusz z poprzednich meczów serii finałowej, kiedy to InvestInTheWest Enea notował rewelacyjne otwarcia. Zawodniczki z Polkowic w końcu zaczęły trafiać, ale po 10 minutach to gospodynie prowadziły aż 28:16. W drugiej kwarcie CCC poprawiło przede wszystkim obronę, a to niemal błyskawicznie przyniosło efekty. Coraz lepiej zaczęła radzić sobie Jasmine Thomas, a po akcjach Styliani Kaltsidou po pierwszej połowie polkowiczanki przegrywały zaledwie sześcioma punktami.

W trzeciej kwarcie do remisu doprowadziła Weronika Gajda, a po chwili trafienie Tiffany Hayes dało przyjezdnym prowadzenie! Zespół trenera Dariusza Maciejewskiego nie zamierzał się poddawać i głównie dzięki Laurze Juskaite był ciągle w grze. Kolejny rzut z dystansu Jasmine Thomas ustawił jednak wynik po 30 minutach na 58:56. W ostatniej kwarcie koszykarki CCC zaczęły dominować. Nadal świetna była Thomas, swoje dodawała Hayes, a niezły fragment miała Kaltsidou. W pewnym momencie ekipa z Polkowic zanotowała serię 13:0, a tego InvestInTheWest Enea nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie ekipa trenera Marosa Kovacika pokonała rywalki 81:64, wygrała całą serię 3-0 i po raz drugi z rzędu jest mistrzem Polski!

MVP finałów została wybrana Jasmine Thomas. (WIĘCEJ NA TEN TEMAT).

Medale i puchary wręczali: Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski, Olga Kijewska-Ratajczak, Sekretarz Generalny PZKosz oraz Eugeniusz Kijewski, Wiceprezes Zarządu PZKosz.