,

DGT Politechnika - Enea AZS: Dwie dogrywki w Gdańsku!

Takich emocji w pierwszej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet nikt się nie spodziewał! By odnieść pierwsze zwycięstwo koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej potrzebowały aż 50 minut!

,

Już od pierwszych akcji tego spotkania było widać, że rywalizacja będzie bardzo zacięta. Po szybkich punktach Alice Nayo na rozpoczęcie tego meczu, w kolejnych 30 minutach minimalną przewagę utrzymywały „Akademiczki” z Poznania. Głównie dzięki skutecznym Lei Miletic, Milanie Zivadinovic oraz Ginette Mfutili wydawało się, że to przyjezdne odniosą pierwsze zwycięstwo. Obraz gry zmienił się w czwartej kwarcie. Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej zaczęły lepiej bronić, a przede wszystkim były bardziej skuteczne i nie tylko doprowadziły do remisu, ale również wyszły na minimalne prowadzenie. Duża w tym zasługa Jenny Smith, która agresywniej walczyła na zbiórce i bardzo dobrze radziła sobie pod koszem. Warto dodać, że amerykańska środkowa całe spotkanie zakończyła z 18 punktami oraz 18 zbiórkami na koncie!

W samej końcówce regulaminowego czasu gry przyjezdne ponownie punktowały i po 40 minutach na tablicy wyników było po 78. Równie wyrównana była pierwsza dogrywka. Obie ekipy walczyły o każdą piłkę zarówno w ataku, jak i obronie i starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Choć wydawało się, że to podopieczne Elmedina Omanica lepiej wykorzystają dodatkowy czas gry – do zdobywania punktów po stronie PG włączyły się Nayo oraz Hudson i po 45 minutach ponownie był remis (po 87).

O końcowym wyniku zadecydowała pierwsza minuta drugiej dogrywki. W wyniku drugiego przewinienia technicznego halę opuścić musiał trener Omanić, a w kolejnych akcjach za pięć przewinień osobistych boisko opuściły Zivadinovic i Stefańczyk. Pod nieobecność także Miletic (5 faul w 1 dogrywce) pełną inicjatywę na parkiecie przejęły koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej, które dzięki wygranej 15:4 w drugiej dogrywce w całym spotkaniu zwyciężyły 102:91.

Aż 6 koszykarek PG spotkanie zakończyło z dwucyfrową zdobyczą punktową, a Smith i Hudson zanotowały double-double. W ekipie ENEA AZS najskuteczniejsza była Miletic, która zdobyła 20 punktów.

DGT Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 102:91 OT (17:26, 30:21, 15:19, 9:9, 15:4)

PG: Nayo 18 (3x3), Smith 18 (18zb, 1x3), Hudson 16 (10as, 2x3), Koc 14 (2x3), Bujniak 14 (1x3), Ostrowska 10 (3x3), Duszkiewicz 4, Strzelczyk 4, Niedźwiedzka 2, Haryńska 2

AZS: Miletic 20, Zivadinovic 19, Mfutila 16, Calloway 13, Parzeńska 10, Pawlak 7, Stefańczyk 4, Banaszak 2