,

Artego - DGT Politechnika: Pewna wygrana gospodyń

Artego Bydgoszcz w 2 kolejce Energa Basket Ligi Kobiet zaprezentowało się swoim kibicom w spotkaniu z DGT Politechniką Gdańską i wygrało 92:54.

,

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Politechniki 5:0 po trafieniach Alice Nayo i Presley Hudson. Bydgoszczanki dopiero po dwóch minutach trafiły do kosza rękoma Laury Miškinienė. W kolejnych minutach Artego ruszyło do ataku i po trafieniu z dystansu Brianny Kiesel prowadziło 14:9. Szybko podobnymi trafieniami odpowiedziały Presley Hudson i Martyna Koc wyrównując stan meczu. Pierwszą kwartę na swoją korzyść rozstrzygnęło Artego wygrywając 20:19.

W drugiej części Artego od początku zacieśniło szyki obronne i po kilku przechwytach i punktach Brianny Kiesel umocniło się na prowadzeniu 29:21. Mimo że pod atakowanym koszem problemy miała środkowa Shantee Evans, to po jej zbiórkach i ponowieniach gospodynie punktowały z dystansu. Po takich właśnie trafieniach Katariny Rymarenko i Elżbiety Międzik Artego prowadziło 35:21, a przed przerwą jeszcze powiększyło swoją przewagę schodząc do szatni z wynikiem 48:21. Gdańszczanki mimo kilku okazji, tylko raz w tej części znalazły drogę do kosza.

Po przerwie Artego dominowało na parkiecie powiększając przewagę z każdą minutą. Dodatkowo Gdańszczanki przez dużą część gry musiały radzić sobie bez wyróżniającej się Martyny Koc, która z 4 faulami zasiadła na ławce rezerwowych. Wynik punktowy gości ratowała Alice Nayo, która celnymi rzutami przerywała serie punktowe Artego. Wynik meczu na 92:54 ustaliła debiutująca w rozgrywkach ligowych w barwach Artego Wiktoria Sobiech.