,

Arka - Pszczółka: Gdynianki nadal niepokonane

W niedzielnym spotkaniu 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Arka Gdynia pokonała Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 66:54.

,

Mecz rozpoczęły lepiej gospodynie. Od stanu 4:4 zaliczyły serie 6 punktów i o czas musiał prosić trener Szewczyk. Przerwa pomogła jego zespołowi bo akcję 2+1 zaliczyła Day i akademiczki kontynuowały odrabianie strat. Gdy po kolejnej skutecznej akcji wyszły na prowadzenie (12:13) o czas poprosił Gundars Vetra. Uczestniczki Euroligi zaczęły lepiej bronić i głównie dzięki skutecznym akcjom Marissy Kastanek schodził na przerwę prowadząc 21:15

Po powrocie na boisko zółto-niebieskie zaczęły od serii 8:0 i ostatnią przerwę w tej połowie musiał wykorzystać trener ich przeciwniczek. Jednak lublinianki w dalszym ciągu miały problem z przebiciem się przez twardą obronę i na pierwsze ich punkty w 2 odsłonie czekaliśmy aż 6 i pół minuty (33:17). W kolejnych dwóch akcja również były skuteczne i o swój drugi czas poprosił również trener Vetra. Przed zejściem do szatni przyjezdnym udało się jeszcze zniwelować stratę do 7 oczek (34:27)

3 kwartę ponownie lepiej rozpoczęły gospodynie, które dzięki skutecznym akcjom podkoszowym Papovej i trójce Balintovej prowadziły już 45:34. Kolejne minuty to walka po obu stronach boiska ale żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć, czy też doskoczyć do rywala i przed finałową partią na tablicy widniał wynik 52:43

To już tradycja tego meczu, że ostatnią partię również lepiej zaczęły gospodynie powiększając przewagę do 14 oczek (59:45). Wtedy serię 7:0 zaliczyły akademiczki i o czas poprosił trener Vetra. Niemoc zespołu przełamała Bec Allen. Najpierw wykorzystała jeden rzut osobisty a w kolejnej akcji wykończyła spod kosza kontrę wyprowadzając swój zespół na dwucyfrową przewagę (62:52). Końcowe minuty należały już do gdynianek, które kontrolowały przewagę i wygrały 66:54.