Wisła lepsza od Ślęzy

Wisła Kraków pokonała Ślęzę Wrocław 71:69 w zaległym spotkaniu 1. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Kluczowe trafienia w końcówce zanotowały Krystal Vaughn oraz Katarzyna Trzeciak.

Amerykanka zakończyła mecz z 23 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami na koncie. 15 punktów i 6 asyst dodała do tego Chloe Wells. W zespole z Wrocławia wyróżniała się Cierra Burdick z 18 punktami, 13 zbiórkami i 4 asystami.

---

Stefan Svitek (trener Wisły Kraków): Gratuluję moim zawodniczkom za pokazaną grę i za walkę. W pierwszej połowie potrafiliśmy zatrzymać naszego przeciwnika na dwudziestu ośmiu punktach. Zagraliśmy dobrą obronę, szkoda, że w drugiej połowie zabrakło nam sił. Po tych dwóch naszych przegranych meczach wyjazdowych ta wygrana jest dla nas bardzo ważna. Dziś ponownie przegraliśmy tablice co dało naszemu przeciwnikowi zdobywać punkty. Dla nas bardzo ważne jest jednak to, że wygraliśmy.

Anna Jakubiuk (zawodniczka Wisły Kraków): Jestem bardzo dumna z naszej drużyny, to był bardzo ważny mecz i to zwycięstwo nas bardzo podbuduje przed kolejnymi spotkaniami. Znów przegrałyśmy zbiórki i musimy nad tym elementem jeszcze popracować.

Wisła Kraków – Ślęza Wrocław 71-69 (15-14, 22-14, 15-21, 19-20)

Wisła Kraków: Krystal Vaughn 23 (9zb., 2prz.), Chloe Wells 15 (6as., 1bl.), Katarzyna Trzeciak 12 (6zb., 1bl.), Kadri-Ann Lass 11 (8zb., 2bl.), Anna Jakubiuk 8 (2prz.), Gabija Meškonytė 2, Łucja Grzenkowicz 0.

Ślęza Wrocław: Britney Jones 13, Agata Dobrowolska 3, Cierra Burdick 18, Abigail Glomazic 8, Nevena Jovanovic 9, Ana Pocek 14, Dominika Owczarzak 4.