Arka wygrywa derby w Gdańsku

Arka Gdynia pokonała DGT Politechnikę Gdańską 85:52 w meczu rozgrywanym w ramach 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Gdańszczanki odważnie i przede wszystkim skutecznie rozpoczęły spotkanie 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet i po 10 minutach prowadziły 22:21. Dobrze grała przede wszystkim Smith, która w tym fragmencie rzuciła 9 „oczek”. Niestety tak dobrze nie było już w kolejnych minutach, gdzie stroną przeważającą były przyjezdne. Drugie 10 minut gry zakończyło się wynikiem 6:20, co dało po pierwszej połowie wynik 28:41.

Mimo starań nic nie zmieniło się po zmianie stron, gdzie koszykarki Arki stopniowo zwiększały prowadzenie. Im bliżej było do zakończenia spotkania, tym większą szansę na grę dostawały młode zawodniczki obecne na ławce rezerwowych. Tym sposobem na listę strzelczyń wpisały się Marta Stawicka oraz Saynne Mohammed, a na parkiecie zobaczyć można było także Aleksandrę Zmierczak. Również trener Vetra dał szansę gry wszystkim swoim koszykarkom.

W składach obu ekip zabrakło Martyny Koc i Marissy Kastanek, które przebywają na zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Wałbrzychu.

DGT Politechnika Gdańska – Arka Gdynia 52:85 (22:21, 6:20, 8:28, 16:16)

Politechnika: Nayo 10, Smith 9, Hudson 9, Strzelczyk 8, Bujniak 4, Mohammed 4, Ostrowska 3, Haryńska 3, Stawicka 2

Arka: Gulich 16, Papova 14, Slamova 12, Balintova 9, Allen 8, Greinacher 8, Rembiszewska 7, Grymek 6, Podgórna 3, Wińkowska 2