,

PolskaStrefaInwestycji - Artego: Gorzowianki górą!

W hicie VIII kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów pokonały Artego Bydgoszcz 94:77. Liderką akademiczek w tym meczu była Laura Juskaite, która zdobyła 23 punkty i miała 7 zbiórek.

,

Wynik spotkania spod kosza otworzyła Poboży, a w kolejnej akcji również z pola trzech sekund trafiła Green. Po dwóch skutecznych akcjach Prezelj gorzowianki objęły prowadzenie 6:2, na co celną trójką odpowiedziała Międzik. Kolejne minuty to znakomity okres kapitan Artego. Dwa kolejne celne rzuty zza linii 6,75 i punkty w kontrze, co pozwoliło koszykarkom z Bydgoszczy objąć prowadzenie 13:10. W końcówce pierwszej kwarty po dwóch rajdach w kontrze Kahleah Copper zrobiło się 21:19 dla koszykarek PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów i trener Herkt poprosił o czas. Po przerwie zza linii 6,75 odpaliła O'neill. Po akcji 2+1 Copper zrobiło się 28:24. Ostatnia akcja kwarty dla Artego i trafiła z półdystansu Kiesel.

Początek drugiej kwarty należał w strefie podkoszowej do Zhosseliny Maigi. Udany blok i punkty z pola trzech sekund pozwoliły wyjść na prowadzenie 38:34. Po indywidualnej akcji O'neill na trzy minuty przed końcem drugiej kwarty Artego wróciło na prowadzenie 41:38, notując serię 7:0. Gorzowianki odpowiedział punktami spod kosza Green, a po celnych osobistych Juskaite gospodynie wróciły na prowadzenie. W ostatniej akcji przed przerwą podanie Prezelj pod kosz, trafia Green i do szatni gorzowianki schodziły prowadząc 47:43.

Trzecią kwartę gorzowianki rozpoczęły od celnej trójki Juskaite. Fragment dobrej gry w defensywie po obu stronach przerwała udaną akcją Green i zrobiło się 54:45. Po pięciu minutach swój czwarty faul miała Miškinienė, a trener Herkt nie zdecydowała się na zmianę i zostawił Litwinkę na parkiecie. W ostatnich sekundach trzeciej kwarty pod kosz przedarła się Rymarenko. Remis w kwarcie 18:18, a w meczu gorzowianki utrzymały czteropunktowe prowadzenie. Na początku ostatniej kwarty przy walce na zasłonie swój czwarty faul złapała Prezelj, a chwilę później Słowenkę po raz piąty faulowała Kiesel. Po akcji 2+1 Copper było już 72:65, a po drugiej stronie boiska błąd kroków popełniła Miškinienė. W walce na zbiórce faulowana była Green, a był to piąty faul Miškinienė. Trener Herkt nie miał już w rotacji seniorek i na parkiet wyszła juniorka Agata Świątkowska. W ostatnich minutach meczu trzy trójki Juskaite postawiły kropkę nad „i”. W hicie VIII kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów pokonały Artego Bydgoszcz 94:77.

- To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Przed przerwą na reprezentację przegraliśmy we własnej hali, a my nie lubimy, a wręcz nienawidzimy przegrywać u siebie. Przepracowaliśmy w sztabie trenerskim bardzo mocno tą przerwę i selekcja gier w ataku była bardzo dobra. Mieliśmy swój plan, który konsekwentnie realizowaliśmy. Bardzo dobra zespołowość i rekord 25 asyst - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

- Przez 35 minut byliśmy w grze o zwycięstwo. Gramy w siedmioosobowy składzie i nasze dwie zawodniczki spadły za pięć fauli. Końcówkę graliśmy w takim składzie, który mógłby grać w I lidze, więc trudno było ustać. Zespół z Gorzowa zabił nas na deskach i to przesądziło o losach tego meczu - dodał trener Tomasz Herkt.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Artego Bydgoszcz 94:77 (28:26, 19:17, 18:18, 29:16)

Gorzów: Juskaite 23, Green 21, Maiga 17, Copper 15, Prezelj 14, Jackson 4, Dźwigalska 0, Keller 0, Matkowska 0, Kaczmarczyk 0

Bydgoszcz: O'Neill 23, Międzik 19, Miškinienė 14, Poboży 8, Rymarenko 7, Kiesel 5, Michałek 1, Świątkowska 0