,

Arka - Enea AZS: 10. zwycięstwo gdynianek

Arka Gdynia pokonała Eneę AZS Poznań 72:45 w kolejnym spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Zgodnie z oczekiwaniami gdyńskiej publiczności mecz lepiej rozpoczęły zeszłoroczne brązowe medalistki. Główna w tym zasługa Maryi Papovej która po niespełna 5 minutach miała na swoim koncie 6 punktów a jej zespół prowadził 13:4. Czas wzięty przez trenera Omanicia pozytywnie wpłynął na jego drużynę, która zaliczyła serię 6:0 i zbliżyła się do rywalek. Przed przerwą żółto-niebieskie potrafiły jednak odskoczyć i po pierwszej kwarcie prowadziły 21:12

W kolejnych minutach gdynianki utrzymywały dobrą grę w obronie ale same również miały problemy ze skutecznością. Dopiero chwilę przed zejściem do szatni gospodynie odzyskały rytm i powiększyły swoją przewagę do 14 oczek (39:25).

Po powrocie na parkiet Arka nie pozostawiła złudzeń kto jest lepszą ekipą tego dnia. Wygrana trzecia partia 19:9 pozwoliła uczestniczkom Euroligi na spokojne kontrolowanie przebiegu spotkania. W ostatniej kwarcie na parkiecie po stronie Arki grały głównie zmienniczki a mimo to wygrały tą część spotkania 14:11 i cały mecz 72:45.