,

CosinusMED Widzew - PolskaStrefaInwestycji Enea: Kluczowa trzecia kwarta

Trzecia kwarta zadecydowała o wygranej koszykarek z Gorzowa nad CosinusMed Widzewem 93:77 w Energa Basket Lidze Kobiet.

,

Łodzianki dzielnie walczyły przez pierwsze dwie kwarty. Na świetnie dysponowaną pod koszem Cheridene Green, odpowiadały skuteczną grą Eweliny Gali i Klaudii Gertchen. Udanie w meczu zadebiutowała Amerykanka Taylor Emery, która zdobyła pierwsze punkty dla Widzewa. Ostatecznie uzbierała ich 21. W pierwszej połowie kibice byli świadkami ciekawej rywalizacji obu zespołów, a gospodynie dotrzymywały kroku rywalkom. Z czasem coraz trudniej było zatrzymać Kahleah Copper, która dzieliła i rządziła w powietrzu. Trener Wojciech Szawarski szybko stracił atut rotacji na obwodzie, bo trzy faule w trzy minuty złapała Arina Bilotserkivska.

Meczowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje. W przerwie miała miejsce kulminacja akcji Widzewska choinka z LOTTO. Sponsor klubu ufundował nagrody dla osób biorących udział w konkursie rzutów wolnych. Dużego wyczynu dokonał kibic, który trafił do kosza z połowy boiska, dzięki czemu wygrał 5-dniowy catering od partnera klubu Fit Pump. Uhonorowani zostali także niepełnosprawni kibice Widzewa - od Tico i firmy Blachy Pruszyński otrzymali koszulki z autografami zawodniczek.

W drugiej połowie łodzianki zdołały doprowadzić do remisu, ale to był ostatni dobry moment tego spotkania w ich wykonaniu. Kilka udanych akcji przeprowadziła Chloe Jackson i zaczęła się rysować przewaga gorzowianek. Coraz lepiej grała Kopper, która zakończyła występ z 30 punktami uzyskując wysoką (65%) skuteczność rzutów z gry. Czwarta kwarta miała wyrównany przebieg, ale spotkanie toczyło się pod dyktando Polskiej Strefy Inwestycji Enea Gorzów Wlkp., która wygrała ostatecznie 93:77.