,

Artego - Arka: Hit dla gdynianek

Nie udało się zatrzymać Arki w pierwszej rundzie Energa Basket Ligi Kobiet. Dziś w 11 kolejce Gdynianki odniosły jedenaste zwycięstwo pokonując w Bydgoszczy Artego 71:64.

,

Kibice w Artego Arenie obejrzeli widowisko na bardzo wysokim poziomie, godne starcia dwóch najlepszych drużyn w lidze. W pierwszych minutach przewagę miało Artego. Wynik otworzyła rzutem z dystansu Elżbieta Międzik, a drużyna gości mimo kilku szans nie potrafiła znaleźć drogi do kosza. Po 3 minutach Artego prowadziło 7:3. Oba zespoły od początku prezentowały bardzo dobrą defensywę, jednocześnie opanowując bronioną tablicę, przez co nie było szans na ponowienie po niecelnych rzutach. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 17:17. W drugiej części Artego rozpoczęło od prowadzenia 7:0 i uzyskało najwyższe prowadzenie w meczu (24:17), jednak gdynianki szybko odpowiedziały trafieniami z dystansu Marissy Kastanek i Amalii Rembiszewskiej. Na przerwę bydgoszczanki zeszły prowadząc tylko 2 punktami (32:30).

Drugą połowę znów lepiej zaczęło Artego. Osiem punktów z rzędu na swoim koncie zapisała Katarina Rymarenko doprowadzając do wyniku 42:34. Zawodniczki Arki prezentowały dziś znakomitą skuteczność zza linii 6,75 i po kolejnych trafieniach Marii Papovej, Barbory Balintovej i Marissy Kastanek wyszły na prowadzenie zyskując kilku punktową przewagę. Mimo bardzo dobrej dziś gry zawodniczek obwodowych, Brianny Kiesel i Jennifer O'Neill Artego w końcówce meczu nie było w stanie skutecznie przeciwstawić się liderowi tabeli pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym parkiecie.