,

PolskaStrefaInwestycji Enea - CCC: Horror dla Gorzowa!

W meczu XI kolejki Energa Basket Ligi Kobiet PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów pokonała CCC Polkowice 84:82. Liderkami gorzowianek były Kahleah Copper, która w tym meczu zdobyła 20 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst oraz Cheridene Green - 17 punktów i 11 zbiórek. Decydujące o zwycięstwie punkty po zbiórce w ataku zdobyła Zhosselina Maiga

,

Po niecelnym rzucie z półdystansu Copper wynik meczu otworzyła spod kosza Stallworth. Na indywidualny rajd pod kosz Robinson gorzowianki odpowiedziały celną trójką Juskaite. W pierwszych minutach spotkania zarysowała się przewaga pod koszem CCC i po zbiórkach w ataku punkty zdobyły Spanou i Stallworth. Akademiczki odpowiedziały akcją z pola trzech sekund Green, a po celnych rzutach zza linii 6,75 Copper i Juskaite było 15:10. Koszykarki aktualnego mistrza Polski systematycznie odrabiały straty i po wejściu pod kosz Robinson na minutę przed końcem pierwszej kwarty był remis 19:19. Drugą kwartę wjazdem pod kosz rozpoczęła Copper, ale na to celną trójką odpowiedziała Robinson. Po zbiórce w ataku i punktach Kaczmarczyk był remis 24:24 i o przerwę poprosił trener Kovačik. Po czterech minutach gry swój trzeci indywidualny faul złapała Juskaite. CCC odskoczyło po trójce Naczk i wejściu pod kosz Gajdy, ale na to gorzowianki odpowiedziały punktami Copper oraz Juskaite i był remis 35:35. Dalsze minuty to wyrównana akcja kosz za kosz, a w samej końcówce po trafieniu Maigi było 46:43 i z takim wynikiem schodziliśmy na przerwę.

Po niespełna czterech minutach gry w trzeciej kwarcie i trójce Prezelj koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. CCC odpowiedziało akcją spod kosza Stallworth, a po celnych osobistych Filip gorzowianki prowadziły już tylko 53:51. Niecelny rzut z półdystansu Copper, a po drugiej stronie po raz czwarty faulowała Juskaite, a Robinson z osobistych doprowadziła do remisu. Strzelecką niemoc gospodyń przełamała trafieniem zza linii 6,75 Kaczmarczyk. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty trójką odpowiedziała Spanou i był remis 58:58. Po niecelnym osobistym Copper po zbiórce trafiła Maiga, a po przechwycie i punktach Jackson było 62:58.

Początek czwartek kwarty należał do „pomarańczowych” i po trafieniach Filip oraz Gajdy był remis. Po kolejnej zbiórce w ataku dobiła po raz kolejny Francuzka Filip i było 64:62 dla CCC. Po punktach spod kosza Green i wejściu pod kosz Prezelj to gorzowianki prowadziły dwoma punktami. Końcówka spotkania to spektakl dla kibiców o mocnych nerwach. Po trafieniu spod kosza Maigi na trzy minuty przed końcem gorzowianki prowadziły 76:71, ale błyskawicznie straty celną trójką zniwelowała Bojović. Na minutę przed końcem meczu faulowana była Gajda, tylko jeden celny osobisty i był remis 80:80. W kolejnych akcjach faulowane Green i Robinson nie myliły się na linii rzutów osobistych. Na 24 sekundy do końca meczu nie trafia Green, chwilę później myli się Copper, ale zbiera w ataku Maiga i zdobywa punkty na wagę zwycięstwa! CCC Polkowice po przerwie miało jeszcze akcję, ale za trzy nie trafiła Gajda i to koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów pokonały aktualne mistrzynie Polski 84:82.

- Wszyscy kibice, którzy przyszli do hali zobaczyli fajną koszykówkę. Dużo punktów, szybkość, energia i dużo błędów oczywiście. W końcówce zadecydowała zbiórka w ataku Gorzowa, bo zdobyli po niej 6 ostatnich punktów. Duże gratulacje dla zespołu z Gorzowa. Wspaniała atmosfera, ja zawsze lubię grać w Gorzowie – powiedział trener CCC Polkowice, Maros Kovacik.

- To było widowisko godne mistrza i wicemistrza Polski. W tym meczu było wszystko, co może się podobać. Była myśl taktyczna trenerów i konsekwentna rywalizacja na boisku. Były i szachy i przednie widowisko, bo było dużo punktów. Wszystko było na granicy jeden starty więcej, jednej zbiórki więcej. Tylko trzeba się cieszyć, bo była pełna hala. O to chodzi, żebyśmy grali koszykówkę, która kibicom się podoba. To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie w naszej hali i trzeba utrzymać formę na czwartkowe spotkanie w EuroCup – powiedział trener PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów, Dariusz Maciejewski.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów – CCC Polkowice 84:82 (20:21, 26:22, 16:15, 22:24)

AZS: Copper 20, Green 17, Juskaite 14, Maiga 11, Prezelj 11, Jackson 6, Kaczmarczyk 5, Matkowska 0, Dźwigalska 0

CCC: Robinson 18, Spanou 15, Filip 13, Stallworth 13, Gajda 10, Bojović 8, Naczk 5, Conde 0