SPPK: Gorzowianki w półfinale!

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. pokonała Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 88:80 i awansowała do półfinału Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Tam czekają już liderki Energa Basket Ligi Kobiet, Arka Gdynia.

Julia Adamowicz była skuteczna z dystansu na początku meczu, ale gorzowianki kierowały piłki pod kosz, dzięki czemu miały minimalną przewagę. Gospodynie nie dawały za wygraną, a kolejna trójka Adamowicz oznaczała wynik 14:10. W końcówce tej części meczu swoje szanse wykorzystała jednak Wiktoria Keller i po 10 minutach to PolskaStrefaInwestycji Enea wygywała jednym punktem. Druga kwarta była niezwykle wyrównana, a obie drużyny jeszcze bardziej postawiły na twardą defensywę. Sytuacja zmieniała się właściwie co akcję, chociaż kibice najczęściej na tablicy wyników widzieli… remis. Ostatecznie dzięki trafieniu Cheridene Green po pierwszej połowie było 41:39.

Trzecia kwarta była podobna, czyli ponownie zacięta. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS potrafiła wychodzić na prowadzenie, w czym pomagały Alexis Peterson i Brianna Day. Po kolejnym trafieniu tej pierwszej zawodniczki trenera Krzysztofa Szewczyka miały nawet osiem punktów przewagi. Po 30 minutach było 58:52. W kolejnej części spotkania to gorzowianki musiały gonić wynik. Udało się to po kilku fragmentach i trójce Laury Juskaite doprowadziły do wyrównania! Później ta sama zawodniczka dała przyjezdnym prowadzenie. Kolejna trójka Kahleah Copper na minutę przed końcem sprawiła, że ekipa trenera Dariusza Maciejewskiego była już blisko triumfu. Ostatecznie zwyciężyła 88:80.

W sobotę o godz. 17:00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. zagra w półfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet z Arką Gdynia. Transmisja w Sportklub.