SPPK: CCC dołącza do finału!

Polkowiczanki będą miały okazję do obrony Suzuki Pucharu Polski Kobiet! CCC pokonało Artego Bydgoszcz 72:64 i awansowało do wielkiego finału!

Na początku spotkania Artego imponowało przede wszystkim w defensywie, a po trafieniach Elżbiety Międzik i Brianny Kiesel prowadziło 9:3. CCC miało spore problemy w ataku, a to przekładało się bezpośrednio na niski wynik. Rzuty wolne Kiesel sprawiły, że po 10 minutach było 15:9. Druga kwarta była dość podobna - to znaczy oparta na twardej obronie. Mistrzynie krok po kroku odrabiały straty, a trójka Marii Conde dała im nawet minimalną przewagę! Ana Maria Filip ustawiła wynik po pierwszej połowie na 27:24.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Marosa Kovacika robił wszystko, aby przede wszystkim utrzymać przewagę. Po trójkach Marii Conde i Weroniki Gajdy przewaga tego zespołu urosła do nawet 11 punktów. Później CCC sporo piłek kierowało pod kosz, a to pozwalało kontrolować sytuację. Po 30 minutach było 49:39. Brianna Kiesel starała się, aby ekipa z Bydgoszczy była jeszcze w grze w kolejnej części spotkania. Świetna była jednak ciągle Conde - dzięki niej polkowiczanki ciągle były “bezpieczne”. Ostatecznie zespół, który broni tytuły wygrał 72:64 i zagra w wielkim finale!

Finał Suzuki Pucharu Polski Kobiet Arka Gdynia - CCC Polkowice w niedzielę o godz. 16:00. Transmisja w Sportklub.