15. kolejka: EBLK wraca po krótkiej przerwie
fot. Maciej Biały

Lista aktualności

15. kolejka: EBLK wraca po krótkiej przerwie

Po krótkiej przerwie na rywalizację o Suzuki Puchar Polski Kobiet, wracają zmagania w Energa Basket Lidze Kobiet! Sportklub w sobotę pokaże spotkanie Enea AZS Poznań - CosinusMED Widzew Łódź. Co jeszcze czeka nas w 15. kolejce?

Wisła Kraków - Energa Toruń, sobota, godz. 17:00

Krakowianki w ostatniej kolejce przegrały z Artego, natomiast Energa pokonała DGT Politechnikę. Chloe Wells sprawdzi możliwości Mai Scekić, a sporo może zależeć również od tego, czy Wisła znajdzie sposób na powstrzymanie Naomi Davenport oraz Latoyi Williams.

---

Enea AZS Poznań - CosinusMED Widzew Łódź, sobota, godz. 17:10 - transmisja w Sportklub

Mecz w Poznaniu będzie bardzo ciekawy. Zespoły Enea AZS i CosinusMED Widzew to sąsiedzi w tabeli - w tym sezonie EBLK wygrały po trzy spotkania. Nowym trenerem gospodyń został Adam Ziemiński - jak poradzi sobie w debiucie? Kluczowe może okazać się starcie Zakiya Saunders - Julia Drop.

---

DGT Politechnika Gdańska - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp, sobota, godz. 18:00

Drużyna z Gdańska ma w tym sezonie spore szanse na grę w play-off, ale ogromne ambicje ma też PolskaStrefaInwestycji Enea, szczególnie po zakontraktowaniu Jasmine Thomas. Ciekawie zapowiada się rywalizacja Martyny Koc z Laurą Juskaite, a warto będzie się też przyjrzeć jaki będzie plan DGT Politechniki na ograniczenie Kahleah Copper.

---

Arka Gdynia - AZS Uniwersytet Gdański, sobota, godz. 18:00

Arka jest ciągle niepokonana w EBLK, a w dodatku ostatnio sięgnęła po Suzuki Puchar Polski Kobiet. Gdańszczanki są w zupełnie innej sytuacji, bo w obecnych rozgrywkach pozostaje bez zwycięstwa, nawet mimo wzmocnień. Czy zmieni to trener Mirosław Orczyk, który od teraz poprowadzi tę ekipę?

---

1KS Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz, niedziela, godz. 17:00

To może być niezwykle ciekawe spotkanie! To bardzo ambitne kluby, które ostatnio wygrywały swoje mecze w EBLK i chcą być jak najwyżej w tabeli. Ważne dla Artego będzie powstrzymanie Cierry Burdick. Czy poradzi sobie z tym Kateryna Rymarenko? Czy Nevena Jovanović zdobędzie więcej punktów od Elżbiety Międzik?

---

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - CCC Polkowice, niedziela, godz. 18:00

Lublinianki szybko zakończyły swoją przygodę z Suzuki Pucharem Polski Kobiet, a CCC grało aż w finale, a dodatkowo później w Eurocup. Jak to wpłynie na formę ekipy z Polkowic? Sporo będzie zależało od pojedynków Alexis Peterson z Weroniką Gajdą oraz Julii Adamowicz z Marią Conde.

---