16. kolejka: Energa kontra Ślęza w Sportklub
fot. Sebastian Stankiewicz

Lista aktualności

16. kolejka: Energa kontra Ślęza w Sportklub

Wszystkie weekendowe spotkania 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet rozegrane zostaną w sobotę. Sportklub od 18:10 pokaże ciekawie zapowiadający się mecz Energi Toruń ze Ślęzą Wrocław.

AZS Uniwersytet Gdański - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, godz. 17:00

Zespół z Gdańska ciągle - jako jedyny - nie wygrał jeszcze meczu w tym sezonie, chociaż ostatnio gra lepiej. Pszczółka z kolei w minionej kolejce okazała się lepsza od CCC. Alexis Peterson sprawdzi możliwości Gabrielle Ortiz, a sporo pracy pod koszami czeka Annę Pachurinę, która zmierzy się m.in. z Brianą Day.

---

Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań, godz. 17:00

Bydgoszczanki zakończyły swoją przygodę z Eurocup, co oznacza, że będa mogły teraz w pełni skupić się na EBLK. Enea AZS chce z kolei walczyć o każde kolejne możliwe zwycięstwo. Zakiya Saunders kontra Jennifer O’Neill - to może być kluczowe starcie! Ciekawe jak z Laurą Miskiniene poradzi sobie Ginette Mfutila.

---

CosinusMED Widzew Łódź - Arka Gdynia, godz. 18:00

Zespół z Łodzi ostatnio prezentuje się zdecydowanie lepiej, o czym świadczy chociażby wyjazdowe zwycięstwo z ekipą z Poznania. Arka nadal jest niepokonana i ciągle jest liderem EBLK. Barbora Balintova sprawdzi Julię Drop - będzie to ciekawy test dla polskiej rozgrywającej. Ciekawe też, czy ponownie dużą szansę na grę dostanie Amalia Rembiszewska.

---

Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław, godz. 18:10 - transmisja w Sportklub

Torunianki w tym sezonie wygrały trzy mecze, chociaż pewnie ciągle mają nadzieję na walkę o play-off. Do tego potrzebne są jednak kolejne zwycięstwa, a Ślęza to przecież silny zespół. Na pewno warto będzie zwrócić uwagę na starcie Latoya Williams - Talia Caldwell pod koszami. Dla gospodyń kluczowe może okazać się zatrzymanie Cierry Burdick.

----

CCC Polkowice - DGT Politechnika Gdańska, godz. 19:00

Polkowiczanki ostatnio przegrały w Lublinie, a DGT Politechnika musiała uznać wyższość ekipy z Gorzowa. Martyna Koc zmierzy się z Artemis Spanou, Presley Hudson sprawdzi możliwości Weroniki Gajdy, a głównym zadaniem dla gdańszczanek może okazać się zatrzymanie Marii Conde.

----