,

Artego - Enea AZS: Pewne zwycięstwo bydgoszczanek

Artego Bydgoszcz pokonało we własnej hali ENEA AZS Poznań 94:56 w 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Mecz od pierwszych minut układał się pod dyktando Artego. Już po 4 minutach bydgoszczanki prowadziły 12:0 rzucając na bardzo wysokiej skuteczności. Przyjezdne miały duże problemy z przebiciem się przez defensywę gospodyń i wypracowaniem dogodnych pozycji. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 31:10.

W drugiej części przyjezdne trochę poprawiły swoje konto punktowe m.in. po kilku ładnych indywidualnych aukcjach Marty Nowickiej, jednak Artego utrzymało wysoką przewagę dzięki dobrej skuteczności w rzutach z dystansu. Po przerwie ENEA AZS lepiej rozpoczęła grę prowadząc 4:0, Artego oddało kilka niecelnych rzutów, jednak w kolejnych minutach gospodynie odzyskały inicjatywę znów powiększając różnicę punktową na swoją korzyść.