Karolina Poboży zagra w Lublinie
fot. Maciej Biały

,

Lista aktualności

Karolina Poboży zagra w Lublinie

Szeregi Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin zasiliła reprezentantka Polski Karolina Poboży! To pierwszy transfer akademiczek przed nowym sezonem Energa Basket Ligi Kobiet

,

23-letnia podkoszowa w zakończonych już rozgrywkach broniła barw Artego Bydgoszcz, z którym sięgnęła po wicemistrzostwo kraju. W ramach EBLK wystąpiła w 21 spotkaniach, gdzie średnio zdobywała 7,3 punktu i 4,2 zbiórki na mecz.

- Karolina była jednym z naszych głównych celów transferowych. To jedna z najlepszych polskich zawodniczek podkoszowych. Świetnie radzi sobie w grze przodem do kosza, ma dobry rzut z półdystansu. A przy tym jest jeszcze miejsce na progres i będziemy chcieli, aby ten progres u nas nastąpił. Bardzo się cieszymy, że zdecydowała się na transfer właśnie do Lublina! - mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

- Transfer Karoliny to bez wątpienia świetna wiadomość! Jesteśmy szczęśliwi, że została naszą zawodniczką. Póki co podpisaliśmy roczny kontrakt, ale oczywiście nie zamykamy sobie furtki na dalszą współpracę. To pierwsza nowa zawodniczka zakontrakotowana na nowy sezon, ale już niebawem poznamy kolejne nazwiska ‒ mówi Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

---