,

Lista aktualności

Klaudia Niedźwiedzka dołącza do Pszczółek

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin nie zwalnia transferowej ofensywy. Do kadry zespołu na sezon 2020/2021 dołącza młodzieżowa reprezentantka Polski ‒ Klaudia Niedźwiedzka.

,

21-letnia zawodniczka może występować na pozycjach niskiej (3) oraz silnej skrzydłowej (4). W przeszłości grała między innymi w Artego Bydgoszcz czy Wiśle Kraków. Ubiegły sezon rozpoczęła w koszulce DGT Politechniki Gdańskiej, a zakończyła w CCC Polkowice, do której przeniosła się w lutym. Uwzględniając występy w obu zespołach ‒ w ramach rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet średnio zdobywała 4,6 punktu i 2,1 zbiórki na mecz. 

- Klaudia łączy grę na pozycjach “3” i “4”. Na pewno będziemy chcieli to wykorzystać. Choć nie ukrywam, że docelowo planujemy, aby występowała jako “3”. Cieszymy się oczywiście z pozyskania Klaudii. Miałem już wcześniej okazję z nią współpracować przez półtora roku w Wiśle Kraków. Dużo ostatnio rozmawialiśmy o tym, jak ma wyglądać nasza kolejna współpraca. Doszliśmy do wniosku, że jej przeprowadzka do Lublina może być korzystna dla obu stron. Chcemy dawać jej szanse, aby łapała swoje minuty na parkiecie ‒ komentuje na oficjalnej stronie trener Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

---