Superpuchar Polski dla VBW Arki Gdynia!

W rozegranym w Żyrardowie meczu o Superpuchar Polski VBW Arka Gdynia pokonała 96:47 KS Basket 25 Bydgoszcz i po raz drugi w historii zdobyła to cenne trofeum.

W pierwszych minutach meczu nic nie zwiastowało takiego pogromu gdynianek. Dopóki koszykarki z Bydgoszczy utrzymywały swoją skuteczność były w stanie nawiązać walkę z ubiegłorocznym Mistrzem Polski. Wszystko zaczęło się zmieniać już pod koniec pierwszej kwarty. Główna w tym zasługa Kastanek i jej trafień zza linii 6,75 Kastanek (26:17). W kolejnych minutach ponownie główną bronią Koszykarek Arki były trafienia za trzy punkty, których w całym spotkaniu było aż 13/20 przy zaledwie 3/20 podopiecznych Piotra Kulpeksza.

Gdynianki na przerwę schodziły prowadząc 55:28. Wraz z upływem czasu coraz wyraźniej dominowały one nad rywalkami. Po zmianie stron drużyna prowadzona przez trenera Vetrę systematycznie powiększała swoją przewagę i trzecią kwartę wgrała aż 24:3, dzięki czemu po 30 minutach wyszła na 48 – punktowe prowadzenie.

Na ostatnie minuty spotkania na parkiecie pojawiły się Julia Niemojewska oraz Anna Wińkowska. W pierwszej piątce natomiast wyszła Amalia Rembiszewska. Wszystkie trzy koszykarki są wychowankami UKS Trójki Żyrardów, która obchodzi właśnie 20-lecie.

W drużynie z Gdyni liderką była dziś Alice Kunek, która zdobyła 20 punktów (4x3). Po drugiej stronie 11 „oczek” rzuciła Janessa Jeffery.

VBW Arka Gdynia - KS Basket 25 Bydgoszcz 96:47 (26:17, 29:11, 24:3, 17:16)

Gdynia: Kunek 20, Spanou 15, Kastanek 13, Miskiniene 13, Podgórna 11, Balintova 6, Rembiszewska 6, Slamova 4, Szmykiewicz 4, Morawiec 2, Greinacher 2
Bydgoszcz: Jeffery 11, Stankiewicz 10, McBride 10, Michałek 8, Ervin 8