2. kolejka: Wygrane VBW Arki oraz Ślęzy

,

Mistrz Polski wygrał w Gdyni 95:72 z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., jednak swoją wyższość udowodnił dopiero w ostatniej kwarcie. W drugim spotkaniu Ślęza pokonała we Wrocławiu Energę Toruń.

,

Początek spotkania w Gdyni był wyrównany, jednak już pod koniec pierwszej kwarty trafieniami zza linii 6,75 dały o sobie znać gospodynie. Wypracowana w tym fragmencie przewaga 30:23, w kolejnych minutach rosła i to ponownie głównie po trafieniach za trzy punkty (43:32). Gorzowianki przetrwały napór i jeszcze przed zmianą stron punkt po punkcie odrabiały straty. Celne rzuty w ostatnich sekundach ponownie zbliżyły oba zespoły, co tylko zapowiadało emocje w drugich 20 minutach (51:47).

Po zmianie stron po raz kolejny skuteczniejsze były miejscowe, które wypracowały 9 – punktowy „handicap”. Brązowy medalista nie złożył jednak broni i po raz kolejny zbliżył się do VBW Arki po trafieniach za trzy punkty Hristovej oraz zdobyczach Doyle (72:66). Sprawa wyniku wyjaśniła się w pierwszych minutach ostatniej kwarty, gdzie seria 7:0 i proste błędy zespołu trenera Maciejewskiego pogrzebały marzenia walki o zwycięstwo.

VBW Arka w cały spotkaniu trafiła 16 razy za trzy punkty (5x Kunek oraz 5x Kastanek), przy 6 takich trafieniach rywalek i to była w dniu dzisiejszym główna broń zespołu trenera Vetry. Kolejny bardzo dobry mecz zagrała Laura Miškinienė (19 punktów, 11 zbiórek).

VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 95:72 (30:23, 21:24, 21:19, 23:9)

VBW Arka Gdynia: Kunek 23 (5x3), Kastanek 20 (5x3), Miskiniene 19 (11zb), Slamova 10, Spanou 9, Rembiszewska 8, Greinacher 4, Balintova 2
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Hristova 23, Gustafson 20, Doyle 12, Green 10, Owczarzak 3, Dźwigalska 2, Matkowska 2

Alesia Sutton oraz Stephanie Jones rzuciły 43 z 84 punktów całego zespołu, a Ślęza w inauguracyjnym spotkaniu wysoko pokonała Energę Toruń. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Rusina dość dużą przewagę miała również pod tablicami, gdzie królowała również wspomniana wyżej dwójka. PO 20 minutach miejscowe prowadziły (30:24), by po zmianie stron i skutecznych akcjach mieć już 15 „oczek” przewagi (54:39). W ostatniej kwarcie, gdy zza linii 6,75 trafiła Bożena Puter na tablicy wyników zrobiło się 68:45 przy dość pasywnej grze rywalek.

W zespole z Torunia po raz kolejny najskuteczniejsza była Feyonda Fitzgerald, która tym razem zdobyła 24 punkty oraz zebrała 4 piłki.

1KS Ślęza Wrocław - Energa Toruń 84:59 (15:8, 15:16, 24:15, 30:20)

1KS Ślęza Wrocław: Sutton 22, Jones 21, Dedić 12, Puter 12, Jakubiuk 6, Dobrowolska 5, Dudasova 4, Klatt 2

Energa Toruń: Fitzgerald 24, Tłumak 14, Podkańska 8, Lewis 6, Zaplatova 3, Grzenkowicz 2, Ziętara 2