,

"Pszczółka" żądli we własnej hali

Lubelska "Pszczółka" po zaciętym spotkaniu wygrała z DGT AZS Politechnkią Gdańską 83:73 i tym samym, odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po 27 punktów rzuciły w meczu Morgan Bertsch oraz Jazmine Davis z DGT AZS.

,

„Pszczółka” spotkanie z DGT AZS rozpoczęła od mocnego uderzenia i już po 90 sekundach prowadziła 8:0, przyjezdne odpowiedziały głównie celnymi rzutami wolnymi Davis oraz Rymarenko. W dalszych minutach pierwszej kwarty ponownie w głównych rolach były koszykarki zagraniczne DGT AZS, które po dwóch celnych rzutach zza linii 6,75 wspomnianej Davis zniwelowały straty do jednego „oczka” – 23:24. W drugiej kwarcie drużyna z Pomorza wyszła nawet na prowadzenie, jednak znakomity fragment rozegrał duet Morgan Bertsch – Jennifer O’Neill dając 11 – punktowe prowadzenie (49:38) po 20 minutach gry dla AZS UMCS.

Po zmianie stron przyjezdne próbowały gonić rywalki, jednak za każdym razem do nawiązania walki brakowało jednego celnego rzutu. Najbliżej tego było w 34 minucie, gdy po trafieniu Jazmine Davis na tablicy wyników było 69:64. W odpowiedzi dwa celne rzuty Bertsch oraz kolejne punkty Milazzo postawiły kropkę nad „i”.
27 punktów dla gospodyń rzuciła Morgan Bertsch, która na parkiecie spędziła pełne 40 minut. Jennifer O'neill dodała 20 punktów, 7 zbiórek oraz 4 asysty, a 10 punktów i 7 zbiórek zanotowała Elisabeth Pavel.

W zespole z Gdańska również 27 „oczek” rzuciła Jazmine Davis, dodając do tego 6 zbiórek oraz 6 asyst. Bliska double-double była natomiast Ruth Hamblin, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 7 punktów oraz 11 zbiórek.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - DGT AZS Politechnika Gdańska 83:73 (24:23, 25:15, 15:17, 19:18)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Bertsch 27, O'Neill 20, Pavel 10, Milazzo 7, Sklepowicz 7, Niedźwiedzka 3
DGT AZS Politechnika Gdańska: Davis 27, Rymarenko 17, Hamblin 7 (11zb), Bujniak 6, Ossowska 6, Koc 6, Pyka 4