DGT AZS Politechnika Gdańska pokonuje Ślęzę Wrocław, KS Basket 25 lepszy od GTK

,

DGT AZS Politechnika Gdańska pokonała w Gdańsku 80:73 Ślęzę Wrocław i tym samym odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, przesądziło o tym głównie wysoko wygrane drugie dziesięć minut spotkania. W Bydgoszczy wicemistrz Polski bez problemów wygrał z GTK Gdynia.

,

Ślęza na Pomorze przyjechała w nie najlepszych nastrojach, po środowej porażce z beniaminkiem z Sosnowca. Pierwsze minuty spotkania było zacięte, jednak z każdą kolejną upływającą minutą pierwszej połowy było widać coraz większą przewagę gospodyń. Po dwóch celnych rzutach zza linii 6,75 Jowity Ossowskiej Politechnika prowadziła 26:19, by na dłuższą przerwę zejść z 16 – punktowym prowadzeniem 48:32. Duża w tym zasługa wspomnianej Ossowskiej oraz Martyny Koc, które rzuciły w tym fragmencie spotkania kolejno 12 oraz 11 „oczek”. Dodać do tego należy również to, że gospodynie trafiły aż 8/12 za trzy punkty.

Po zmianie stron skuteczna była Agata Dobrowolska, a „swoje” dołożyła także Stephanie Jones oraz Alesia Sutton i w 26 minucie gry straty wynosiły tylko osiem punktów – 50:58. W odpowiedzi jednak akcje Davis, Hamblin czy też Koc, pozwalały na złapanie oddechu i ostatecznie dały bardzo ważną wygraną.

Liderką DGT AZS w dniu dzisiejszym była Ruth Hamblin, która do 19 punktów dodała 8 zbiórek. Na duży plus wypadła również Jazmine Davis, która uzbierała 12 punktów, 6 asyst oraz 4 zbiórki. W Ślęzie pełne 40 minut rozegrała Alesia Sutton, zdobywając w tym czasie 25 „oczek” i dodając 7 zbiórek i 7 asyst.

DGT AZS Politechnika Gdańska - Ślęza Wrocław 80:73 (18:17, 30:15, 16:19, 16:22)

DGT AZS Politechnika Gdańska: Hamblin 19, Koc 13, Davis 12, Ossowska 12, Bujniak 11, Rymarenko 9, Pyka 2, Gwizdała 2
Ślęza Wrocław: Sutton 25, Jones 14, Dobrowolska 10, Jakubiuk 7, Dedić 6, Dudasova 5, Tyszkiewicz 4, Poleszak 2

W Bydgoszczy zdecydowanym faworytem meczu z GTK były gospodynie, które nie zawiodły i pewnie wygrały 80:61. Od samego początku przewaga KS Basket 25 nie podlegała dyskusji, a wygrana pierwsza połowa spotkania 46:31 dała dość duży komfort na kolejne kwarty. W nich punkty m.in. Angeliki Stankiewicz, Wiktorii Zasady, Wiktorii Sobiech, Edyty Faleńczyk, Magdaleny Szajtauer czy też Julie McBride raz po raz powiększały nie małą już przewagę i ostatecznie dały pewną wygraną.

Wspomniana Stankiewicz rzuciła 14 „oczek” i po raz kolejny była liderka swojego zespołu. Po drugiej stronie po 12 punktów rzuciły Magdalena Szulc oraz po raz pierwszy w tym sezonie występująca w trykocie GTK Justyna Rudzka.

Basket 25 Bydgoszcz – GTK Gdynia 80:61 (24:14, 22:17, 20:10, 14:20)

Basket 25 Bydgoszcz: Stankiewicz 14, Szajtauer 8, Michałek 7, W. Sobiech 2, Evans 2 oraz Jeffery 11, Międzik 11, McBride 9, Faleńczyk 6, Zasada 6, Ervin 4
GTK Gdynia: Szulc 12, Niemojewska 7, Borkowska 7, Żytkowska 5, Marcinkowska 2 oraz Rudzka 12, Makurat 10, Bazan 2, Kalenik 2, Teler 2