8. kolejka - Horror w Bydgoszczy dla gospodyń

,

Wicemistrz Polski na poczatku ostatniej kwarty przegrywał 43:60, jednak po kolejnych pięciu minutach był już na prowadzeniu i ostatecznie pokonała wrocławską Ślęzę. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Janeesy Jeffery, która uzbierała 31 punktów oraz 8 zbiórek.

,

Wrocławska Ślęza od stanu 7:6, powoli przejmowała inicjatywę na parkiecie i wygrała pierwsze 10 minut meczu 20:14. W kolejnych minutach gospodynie jeszcze bardziej dały się zdominować, by na dłuższą przerwę schodzić ze strata aż 15 „oczek” – 28:43. Po zmianie stron oba zespoły grały równo i skutecznie, co przy wcześniej wypracowanej przewadze było bardzo dobrą sytuacją dla drużyny z Wrocławia. Dobrze także dla przyjezdnych rozpoczęła się ostatnia kwarta, gdy po trafieniu Jones było 60:43. Od tego jednak momentu drużyna trenera Piotra Kulpekszy zmieniła się nie do poznania.

Dwa z rzędu celne rzuty zza linii 6,75 (Jeffery, McBride), a także kolejne punkty tych zawodniczek dość szybko zmieniły wynik i w 33 minucie było 54:60. W kolejnych akcjach ponownie w roli głównej wystąpiła Jeffery, której trafienie za trzy w 35 minucie gry dało prowadzenie – 64:63. Rywalki w tym fragmencie spotkania grała fatalnie, proste błędy oraz straty tylko pogłębiały kryzys jaki dopadł zespół z Dolnego Śląska. Do remisu po 68 doprowadziła Jones, jednak kolejny celny rzut za trzy punkty Jeffery ponownie dał złapać trochę oddechu przez gospodynie.

W kolejnej akcji skuteczna była McBride i na 17 sekund przed zakończeniem spotkania było 72:68. W odpowiedzi za trzy trafiła Jones i… wszystko było jeszcze możliwe. Kropkę nad „i” postawiły jednak jeden celny rzut Jeffery, która w całym spotkaniu uzbierała aż 31 punktów.

KS Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)

KS Basket 25 Bydgoszcz: Jeffery 31, Evans 15, McBride 10, Ervin 8, Stankiewicz 4, Międzik 3, Szajtauer 2
Ślęza Wrocław: Sutton 18, Jones 17, Dudasova 15, Dedić 6, Jakubiuk 6, Dobrowolska 5, Puter 4