VBW Arka Gdynia z kolejną wygraną

,

Mistrz Polski pokonał na wyjeździe Ślęzę Wrocław 78:60, potwierdzając tym samym swoją dominację w obecnym sezonie. Kolejne z rzędu double-double zapisała na swoim koncie Laura Miskiniene, która tym razem uzbierała 12 punktów oraz 11 zbiórek. Pozostałe mecze 9. kolejki obędą się w weekend.

,

Gdynianki do spotkania we Wrocławiu podchodziły w roli zdecydowanego faworyta, jednak z pewną dozą oszczędności przed zbliżającym się turniejem Euroligi. Pierwsze 10 minut było wyrównane i zakończyło się jednopunktowym prowadzeniem przyjezdnych. W kolejnych minutach, wygrany przez VBW Arkę fragment 12:1 dał już 12 – punktowe prowadzenie (31:19). Jeszcze przed dłuższa przerwą kolejne trafienia Alice Kunek, Laury Miskiniene czy tez zza linii 6,75 Kamili Podgórne dały 15 „oczek” przewagi – (43:28).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a momentami bezradna Ślęza nie potrafiła zatrzymać skutecznie grającej Arki. Ta kwartę zespół trenera Gundarsa Vetry wygrał (28:13), co w 30 minucie gry dało wynik (71:41). W ostatnich 10 minutach dużo skuteczniej zagrały gospodynie, jednak owa kwarta nie miała już większego znaczenia dla końcowego wyniku.

W zespole gości 18 „oczek” rzuciła Alice Kunek, a kolejne z rzędu double – double zapisała na swoim koncie Laura Miskiniene – 12 punktów oraz 11 zbiórek. Po przeciwnej stronie najskuteczniejsza była Stephanie Jones – 17 punktów, a druga z liderek zespołu Alesia Sutton rzuciła 12 punktów oraz zebrała 7 piłek.

Ślęza Wrocław - VBW Arka Gdynia 60:78 (18:19, 10:24, 13:28, 19:7)

Ślęza Wrocław: Jones 17, Sutton 12, Dobrowolska 8, Jakubiuk 7, Dudasova 7, Dedić 6, Tyszkiewicz 3
VBW Arka Gdynia: Kunek 18, Miskiniene 12 (11zb), Balintova 10, Podgórna 8, Greinacher 8, Slamova 7, Spanou 7, Kastanek 6,Rembiszewska 2