Odrabianie zaległości w Sosnowcu oraz w Gdańsku

,

W Sosnowcu o godz. 18:00 oraz w Gdańsku o godz. 19:30, rozpoczną się zaległe mecze Energa Basket Ligi Kobiet. W obu przypadkach powinny być one zacięte i w obu nie ma zdecydowanych faworytów. Transmisje na www.tvcom.pl

,

4. kolejka DGT AZS Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań, środa, godz. 19:30 TRANSMISJA W TVCOM

Do Gdańska przyjeżdża Enea AZS Poznań, która w minioną sobotę przez 30 minut jak równy z równym walczyła z lubelską „Pszczółką”. Niestety o wysokiej porażce zadecydowała, przegrana aż (10:29) ostatnia kwarta meczu. Jednak we wcześniejszych minutach z dobrej strony pokazała się po raz kolejny Gmrice Davis (11,6pkt/m, 9,0zb/m), a także Tiffany Brown (13,1pkt/m, 7,1as/m). I to właśnie na te dwie zawodniczki szczególnie muszą zwrócić uwagę gospodynie, jeśli myślą o zwycięstwie. Jest także Jovana Popivić (10,4pkt), która potrafi samodzielnie odrobić straty i być jedną z wiodących postaci drużyny. Pod tablicami wspierać Davis, będą Daria Marciniak oraz Liliana Banaszak, co będzie także kluczem do ewentualnego zwycięstwa.

DGT AZS Politechnika Gdańska w niedzielę wygraną z wicemistrzem Polski miała na wyciągnięcie ręki, jednak błędy w końcówce przesądziły o porażce. Jak będzie teraz? Z całą pewnością ponownie dobrze musi zagrać Jazmine Davis (17,2pkt/m) oraz Ruth Hamblin (10,4pkt/m), której walka ze wspomnianą Gmrice Davis może być ozdobą spotkania. W zespole trenera Wojciecha Szawarskiego powinna już zagrać sprowadzona w ostatnich dniach Maja Scekić, która ma odciążyć na rozegraniu Davis. A to… z całą pewnością może dać drużynie dodatkowy handicap.

5. kolejka CTL Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., środa, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

Kolejny test-mecz przed zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego, który nie jest jeszcze w optymalnej formie i nie gra tego czego oczekuje Dariusz Maciejewski. Drużyna w ostatnim spotkanu z wrocławską Ślęzą, miała dość dużo przestojów i momentami brakowało skuteczności. Udało się wygrać, jednak trochę pomogła w tym także Ślęza. W meczu z Zagłębiem bardzo ważna dla losów spotkania będzie walka pod tablicami Megan Gustafson (19,3pkt/m, 9,3zb/m) i Cheridene Green (13,3pkt/m, 4,9zb/m) z Tori Jarosz (11,5pkt/m, 9,8zb/m) i Oumou Toure (13,0pkt/m, 4,3zb/m).

„Strzelanina” powinna być na obwodzie, gdzie Kathleen Doyle (15,3pkt/m) i Borislava Hristova (15,1pkt/m) z Gorzowa Wlkp. oraz Sydney Wallace (18,4pkt/m) i Jessica January (16,1pkt/m), są gwarancją punktów po obu stronach.

Zagłębie z meczu na mecz pokazuję, że śmiało jest w stanie włączyć się do walki o 5-6 miejsce w sezonie regularnym. A dodatkowe wzmocnienie zespołu przez Oumou Toure, póki co okazało się być trafionym pomysłem. Senegalka pierwotnie została sprowadzona do drużyny, w miejsce kontuzjowanej Jarosz. Jednakże obecnie obie radzą sobie bardzo dobrze na parkiecie.