Derby Pomorza w Gdyni

,

W jedynym meczu 13. kolejki rozegranym przed świętami GTK Gdynia oraz DGT AZS Politechnika Gdańska zmierzą się w derbach Pomorza. Pierwsze spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości – 86:67, czy tak będzie również w rewanżu?

,

GTK Gdynia - DGT AZS Politechnika Gdańska, poniedziałek, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

W Gdyni o wygraną powalczy GTK, a rywalem będzie zajmująca 7. Miejsce w ligowej tabeli DGT AZS Politechnika Gdańska. Gospodynie do rundy rewanżowej przystępują z serią 10 porażek, której nie udało się przerwać w ubiegły weekend w meczu z Energą Toruń. Wygrana wymknęła się z rąk w ostatnich sekundach, mimo dość dobrej postawy całego zespołu w pierwszych 20 minutach meczu.

Coraz lepsza gra GTK wynika z dobrej dyspozycji Marty Marcinkowskiej (12,1pkt/m) oraz Julii Niemojewskiej (9,1pkt/m, 6,0as/m). Czy jednak w starciu z zespołem z Gdańska, to wystarczy? DGT AZS nie przypadkiem zajmuje miejsce premiowane awansem do fazy play – off. Ostatnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem nad Enea AZS Poznań, gdzie po raz kolejny bardzo dobrze zagrała Jazmine Davis (17,4pkt/m, 6,0as/m) oraz wysoka Ruth Hamblin (10,8pkt/m, 8,0zb/m). Drużyna prowadzona przez Jelene Skerovic aby myśleć o zwycięstwie będzie musiał najpierw skupić się na zatrzymaniu tych dwóch zawodniczek, ale to nie wszystko… gdyż jest jeszcze Kateryna Rymarenko, Jowita Ossowska, Martyna Koc czy też Maja Scekić.