Enea AZS wygrywa z Energą

,

W jedynym rozegranym w weekend meczu 12. kolejki, Enea AZS Poznań pokonała 82:64 Energę Toruń. Ogromna w tym zasługa Tiffany Brown oraz Gmrice Davis, które zakończyły mecz z double - double.

,

W 6 minucie gry Enea AZS prowadziła już z Energą (21:7), by ostatecznie pierwszą kwartę wygrać (23:14). Gdy wydawało się, że przyjezdne będą w stanie jeszcze przed przerwą „wrócić” do gry, stało się zupełnie co innego. Skuteczna i bardzo dobra gra Tiffany Brown, która już w pierwszej połowie uzbierała double – double w postaci 13 punktów i 10 zbiórek punkt po punkcie powiększała i tak już duże prowadzenie. A co ważne dla trenera Grzegorza Zielińskiego, nikt w drużynie z Torunia nie potrafił zatrzymać Gmrice Davis (21 punktów, 6 zbiórek). Drużyna Energi grająca bez Kirby Burkholder, miała dość duże problemy ze skutecznością (21% przy 53% rywalek w pierwszej połowie).

Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak wypracowana wcześniej przez gospodynie przewaga dała pewne zwycięstwo. Oprócz wspomnianej wcześniej Brown (23 punkty, 13 zbiórek), double – double uzbierała także Gmrice Davis (23 punkty, 10 zbiórek). Dobrze zagrała również Jovana Popović, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 18 „oczek”. W zespole Energi najskuteczniejsza była Briahanna Jackson, która w swoim drugim występie na parkietach EBLK rzuciła 18 punktów oraz zebrała 7 piłek.

Tomasz Urban: Gratuluje drużynie gospodarzy zwycięstwa, a swoim dziewczynom gratuluje wali. My gramy coraz lepiej. Pokazały pazur i kawałek dobrej koszykówki. Nie potrafiły wygrać z zespołem z Poznania jeszcze, ale porównując ten mecz do poprzedniego spotkania to na pewno zagraliśmy dużo lepiej. Jest poprawa i miejmy nadzieję, że tak już będzie do końca sezonu.

Łucja Grzenkowicz: Gratuluje rywalowi zwycięstwa i potwierdzam słowa trenera, że gramy coraz lepiej. Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo meczów i mam nadzieję, że jeszcze wygramy nie jeden mecz.

Grzegorz Zieliński: Wiem z doświadczenia, że mecze grane przed Bożym Narodzeniem się ciężko gra i z reguły z takich meczów nie do końca byłem zadowolony. Dzisiaj graliśmy bardzo nierówno. Dobre momenty przeplataliśmy słabszymi. Zespół z Torunia grał dobry basket. Po wzmocnieniach myślę, że jeszcze nie jeden zespół się z nimi pomęczy. Gratuluję swoim dziewczynom zwycięstwa i nie chcę nikogo wyróżniać, bo wygrał cały zespół.

Tiffany Brown: Rozpoczęłyśmy spotkanie dobrze, skoncentrowane jednak w pewnym momencie straciłyśmy fokus i oddałyśmy inicjatywę Toruniowi. Ciężko nam było powrócić do właściwego rytmy gry. Pomogły nam łatwe rzuty z kontry, które wynikały z dobrej obrony, wymuszałyśmy błędy przeciwnika i wyprowadziłyśmy kilka szybkich i celnych kontrataków, co ułatwiło nam wygrać zawody.

Enea AZS Poznań - Energa Toruń 82:64 (23:14, 21:9, 16:18, 22:23)

Poznań: Davis 23 (10zb), Brown 21 (13zb), Popović 18, Adamowicz 3, Stefańczyk 2, Parzeńska 2
Toruń: Jackson 18, Ziętara 11, Sagerer 11, Podkańska 7, Wieczyńska 7, Grzenkowicz 5, Tłumak 5

Mecze odwołane:
- KS Basket 25 Bydgoszcz – PSI Enea Gorzów Wielkopolski
- Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – CCC Polkowice
- 1KS Ślęza Wrocław – CTL Zagłębie Sosnowiec

Już wcześniej przeniesiony na 23.02.2021 został mecz DGT AZS Politechnika Gdańska - VBW Arka Gdynia.