VBW Arka lepsza od GTK

,

VBW Arka Gdynia po raz drugi w obecnym sezonie wygrała derbowe spotkanie z GTK Gdynią, a liderką zespołu prowadzonego przez trenera Gundarsa Vetrę była Alice Kunek - 21 punktów (6/6 za 3).

,

VBW Arka Gdynia - GTK Gdynia 101:56 (24:15, 21:13, 34:8, 22:20)

VBW Arka Gdynia: Kunek 21, Morawiec 17, Spanou 13, Miskiniene 12 (11zb), Balintova 9, Greinacher 8, Rembiszewska 7, Podgórna 6, Slamova 5, Szymkiewicz 3
GTK Gdynia: Marcinkowska 15, Niemojewska 11, Rudzka 10, Żytkowska 8, Bazan 5, Borkowska 4, Płotka 3

Derbowe spotkanie w Gdyni, podobnie jak pierwszy mecz między VBW Arką a GTK stał pod znakiem dominacji obrończyń tytułu oraz uczestnika Euroligi. W pierwszy meczu drużyna trenera Gundarsa Vetry wygrała (101:55), by tym razem pokonać swoje rywalki (101:56). Młoda drużyna GTK w 5 minucie meczu prowadziła (11:7), jednak po szybkich akcjach Alice Kunek, Aldony Morawiec oraz Amalii Rembiszewskiej jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty było już (24:15) dla VBW Arki. Kolejne minuty to kolejne punkty „gospodyń”, które na dłuższą przerwę schodziły z 17 – punktowym prowadzeniem (45:27).

Po zmianie stron, wygrana aż (34:8) trzecia kwarta dała po 30 minutach wynik (79:36) i tym samym pozwoliła na kolejną bardzo wysoką wygraną w obecnym sezonie. Dla VBW Arki było to także bardzo ważne spotkanie, które zostało rozegrane po dłuższej przerwie (zakażenia COVID-19). Zespół w tym roku rozegra jeszcze jedno ligowe spotkanie – 30 grudnia w Bydgoszczy z wicemistrzem Polski.