Starcie mistrza i wicemistrza na zakończenie roku

,

Na zakończenie 2020 roku w Bydgoszczy zagrają KS Basket 25 z VBW Arką Gdynia (środa, godz. 17:00), co będzie starciem dwóch najlepszych drużyn ubiegłego sezonu. W Sosnowcu natomiast o podtrzymanie passy zwycięstw walczyć będzie CCC Polkowice, które podobnie jak VBW Arka wraca na parkiet po dłuższej przerwie.

,

KS Basket 25 Bydgoszcz – VBW Arka Gdynia, środa, godz. 17:00 TRANSMISJA W TVCOM (mecz 11. kolejki)

Nad Brdą dojdzie do arcyważnego spotkania, pomiędzy wicemistrzem a mistrzem Polski z ubiegłego sezonu. KS Basket 25 z bilansem 7/2 zajmuje obecnie 5. Miejsce w ligowej tabeli i może pochwalić się serią sześciu zwycięstw z rzędu oraz bardzo dobrą grą w pierwszej części sezonu. Główna w tym zasługa Janeesey Jeffery, która notuje średnio (16,6pkt/m), Shante Evans (13,4pkt/m) oraz Angeliki Stankiewicz (10,0pkt/m). Ostatnie jednak trzy mecze nie były łatwe i oprócz wygranych (73:71) po szaleńczej pogoni (z – 17 punktów na początku ostatniej kwarty) nad Ślęzą Wrocław oraz (88:85) z DGT AZS Politechniki Gdańskiej, przydarzyła się bardzo wysoka porażka w Polkowicach (77:100).

Zupełnie inaczej jest w przypadku VBW Arki Gdynia, która nie zaznała jeszcze smaku porażki i w ostatnim meczu wygrała z GTK Gdynią. Wcześniej jednak, zespół trenera Vetry po powrocie z euroligowej „bańki” spędził w kwarantannie. Spotkanie z GTK było powrotem na parkiet, a duży sprawdzian umiejętności będzie właśnie na zakończeniem roku w Bydgoszczy. Dwoma najgroźniejszymi „żądłami” są Alice Kunek (17,4pkt/m) oraz Laura Miskiniene (14,7pkt/m, 12,7zb/m).

CTL Zagłębie Sosnowiec – CCC Polkowice, środa, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM (mecz 13. kolejki)

W Sosnowcu na parkiet wraca (także po kwarantannie) CCC Polkowice, które podobnie jak gdyńska VBW Arka nie ma na koncie jeszcze w tym sezonie porażki. Spotkanie z Zagłębiem nie będzie jednak łatwe, gdyż drużyna z Sosnowca już nie raz pokazała swoją siłę. Dużo będzie zależało od dyspozycji liderki – Sydney Wallace (22,3pkt/m) oraz czy i jak zagra Jessica January (16,2pkt/m, 7,1zb/m, 6,8as/m). Ostatnie rozegrane jeszcze przed świętami spotkanie w Poznaniu, zakończyło się wysoką porażką – lecz tam nie zagrała wspomniana January.

A co słychać w drużynie CCC? Powrót do treningów był obiecujący, a liderki drużyny jakimi są Keisha Hampton (20,5pkt/m), Aaryn Ellenberg-Wiley (15,6pkt/m) oraz Kamile Nacickaite (14,0pkt/m) są w dobrej formie. W Sosnowcu ważna będzie także postawa Dragany Stanković (12,6pkt/m, 7,6zb/m), która będzie walczyć z Oumou Toure oraz Tori Jarosz.

- Spotkanie z Zagłębiem na pewno będzie dla nas bardzo wymagające. Wracamy po miesięcznej przerwie do rywalizacji. W zasadzie już nie mogliśmy się doczekać meczu. Dla mnie najważniejsze jest żebyśmy jak najszybciej wrócili na właściwe tory i udowodnili swoją wartość w tym meczu - mówi Karol Kowalewski (trener CCC Polkowice).