VBW Arka wygrywa po walce w Sosnowcu, dogrywka dla

,

VBW Arka wygrywa po walce w Sosnowcu, dogrywka dla "Pszczółki"

Mistrz Polski z Gdyni pokonał CTL Zagłębie Sosnowiec i zanotował 13 wygraną w obecnym sezonie, która jednak nie przyszła łatwo. O Drużynę z Pomorza do zwycięstwa poprowadziła Laura Miskiniene. W Lublinie natomiast górą gospodynie, które po dogrywce pokonały PSI Enea Gorzów Wielkopolski.

,

CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 78:85 (22:28, 12:14, 24:20, 20:23)

Sosnowiec: Wallace 32, Jarosz 18 (15zb), January 7 (9as), Toure 6, Jasnowska 5, Jasiulewicz 5, Czyżewska 5
Gdynia: Miskiniene 19 (13zb), Kunek 17, Balintova 13, Slamova 10, Kastanek 10, Spanou 8, Greinacher 8

CTL Zagłębie dzielnie walczyło z gdyńską VBW Arką, lecz ostatecznie musiało obejść się smakiem i uległo (78:85). Gdynianki na dłuższą przerwę schodziły z 8 – punktową przewagą (42:34), jednak tuż po zmianie stron seria (6:0) gospodyń pozwoliła na powrót do „gry”. Mistrz Polski skutecznie odpowiadał, jednak po drugiej stronie coraz bardziej i skuteczniej grała Sydney Wallace i na 18 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty na tablicy wyników było (58:60). Tuż po wznowieniu gry w ostatniej kwarcie, dwa celne rzuty za trzy punkty Wallace… wyprowadziły drużynę trenera Adama Kubaszczyka na 2 – punktowe prowadzenie (64:62). W odpowiedzi trafiła Alice Kunek, a w kolejnych akcjach skuteczniejsze były przyjezdne. Tak samo było w samej końcówce, gdzie przełomowa dla losów spotkania była „trójka” Marissy Kastanek (82:77).

Liderką VBW Arki była po raz kolejny Laura Miškinienė, która tym razem uzbierała 19 punktów i 13 zbiórek. Dwa „oczka” mniej było dziełem Alice Kunek, a 13 punktów i 9 asyst było dziełem Barbory Balintovej.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 79:78 dog. (21:15, 18:18, 14:17, 15:18, 11:10)

Lublin: O'Neill 22, Bertsch 20, Fassina 19 (11zb), Milazzio 8, Sklepowicz 5, Pavel 3 (11zb), Poboży 2
Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 29, Hristova 19, Green 11, Gustafson 10, Szott-Hejmej 7, Kaczmarczyk 2

Miał być zacięty mecz i był, a wygrana gospodyń przyszła w ostatniej sekundzie po trafieniu Jennifer O'Neill. Pierwsze minuty meczu w Lublinie były zacięte, jednak po 10 minutach na prowadzeniu (21:15) były gospodynie. W kolejnych akcjach przyjezdne zniwelowały straty do jednego punkty (23:24), jednak jeszcze przed dłuższą przerwą głównie po skutecznych akcjach Morgan Bertsch i wspomnianej O'Neill 6 – punktowe prowadzenie miały koszykarki trenera Krzysztofa Szewczyka (39:33). Po zmianie stron seria (11:0) byłego medalisty EBLK, pozwoliła wyjść na prowadzenie (44:41). W odpowiedzi jednak skuteczna O’Neill oraz Martina Fassina, ponownie dały sygnał do ataku dla swojego zespołu. W ostatniej kwarcie zacięta walka kosz za kosz, przyniosła dogrywkę za sprawa trafienia na minutę i 58 sekund przed zakończeniem Megan Gustafson.

Dodatkowy czas gry to także walka kosz za kosz, która na 5 sekund przed zakończeniem dała jedno „oczko” przewagi (78:77) po celnym rzucie Borislavy Hristovej. Gdy wydawało się, że przyjezdne są na najlepszej drodze do zwycięstwa… w ostatniej sekundzie bohaterką w Kozim Grodzie stała się Jennifer O'Neill.

29 punktów dla drużyny z Gorzowa Wielopolskiego zdobyła Shatori Walker-Kimbrough, a 19 „oczek” dodała Borislava Hristova.