19 punktów Aleksandry Parzeńskiej oraz wygrana Enea AZS Poznań

,

Enea AZS Poznań pokonała 68:55 DGT AZS Politechnikę Gdańską, a najwięcej punktów dla drużyny trenera Grzegorza Zielińskiego zdobyła Aleksandra Parzeńska.

,

Enea AZS Poznań - DGT AZS Politechnika Gdańska 68:55 (22:12, 18:16, 10:10, 18:17)

Poznań: Parzeńska 19, Browna 18 (11zb), Popović 16, Marciniak 7, Banaszak 4, Davis 4
Gdańsk: Davis 19, Rymarenko 17 (10zb), Hamblin 10 (14zb), Pyka 3, Bujniak 2, Ossowska 2, Scekic 2

W Poznaniu drużyna trenera Grzegorza Zielińskiego, nie tylko wygrała z DGT AZS Politechniką Gdańską ale także z nawiązką odrobiła straty z pierwszego meczu. Tym razem jednak duży wpływ na końcowy wynik miała pierwsza kwarta, wygrana (22:12) oraz skuteczna gra szczególnie w końcówce pierwszej połowy. Po pięciu z rzędu celnych rzutach wolnych (Popović, Brown), Enea AZS prowadził w 20 minucie gry (40:28). Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak żadna ze stron nie potrafiła wypracować przewagi. Tym sposobem wypracowana wcześniej zaliczka, zupełnie wystarczyła drużynie z Poznania do odniesienia zwycięstwa.

Pozytywnym zaskoczeniem może być natomiast, aż 19 punktów Aleksandry Parzeńskiej (8/10 z gry). Duży wkład w wygraną miały także Tiffany Brown (18 punktów, 11 zbiórek) oraz Jovana Popović (16 punktów, 6 asyst). W zespole gości 19 „oczek” rzuciła grająca w ubiegłym sezonie w Poznaniu - Jazmine Davis.