Odrabiamy zaległości w Lublinie oraz Wrocławiu

,

W Lublinie "Pszczółka" stanie przed ogromnie trudnym zadaniem, jakim będzie walka z CCC Polkowice, natomiast we własnej hali o zwycięstwo z CTL Zagłębiem Sosnowiec powalczy Ślęza Wrocław. Oba mecze rozpoczną sie o godz. 18:00.

,

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – CCC Polkowice, środa, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

Do Lublina przyjeżdża bardzo dobrze spisujące się w tym sezonie CCC Polkowice, które w ostatnim meczu dosłownie „rozbiło” młodą drużynę z Gdyni (72:23). Wcześniej „Pomarańczowe” umiały odrobić 10 – punktową stratę w ostatniej kwarcie i wygrać z PSI Enea Gorzów Wlkp. Ogromną w tym zasługę miał duet Aaryn Ellenberg-Wiley&Keisha Hampton, który zdobył 28 z 30 punktów całego zespołu. Czy w spotkaniu z „Pszczółką” może być powtórka? Zdecydowanie tak. CCC gra w każdej formacji bardzo dobrze, jedynym minusem jest brak kontuzjowanej Dragany Stanković.

A co słychać w Lublinie? Krzysztof Szewczyk oraz Marek Lebiedziński dobrze poukładali zespół, który w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe DGT AZS Politechnikę Gdańską. Wcześniej po dogrywce i decydującym trafieniu Jennifer O’Neill wygrał z drużyną trenera Dariusza Maciejewskiego. W spotkaniu z CCC jednak, cała drużyna musi zagrać jeszcze lepiej, gdyż w starciu z tak mocnym rywalem miejsca na błędy nie ma.

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie pod tablicami Keishy Hampton z Morgan Bertsch oraz strzelecki pojedynek - Aaryn Ellenberg-Wiley z Jennifer O'Neill.

1KS Ślęza Wrocław – CTL Zagłębie Sosnowiec, środa, godz. 18:00 TRANSMISJA W TVCOM

Ślęza ma za sobą 45 minut walki w Poznaniu, gdzie jednak mimo szaleńczej pogoni w ostatnich minutach nie udało się wygrać. W meczu tym zagrała już Stephanie Jones, jednak nie pomogło to ostatecznie w odniesieniu zwycięstwa. Jak będzie w starciu z Zagłębiem? Tutaj przede wszystkim dużo będzie zależało od Niny Dedić, która będzie miała za zadanie zatrzymanie Tori Jarosz oraz strzeleckiej dyspozycji wspomnianej Jones oraz drugiej z liderek – Alessi Sutton.

Drużyna z Wrocławia ma w tym sezonie ogromne problemy z utrzymanie pełnej koncentracji przez 40 minut, a to może bezlitośnie wykorzystać drużyna z Sosnowca. Trener Adam Kubaszczyk ma świetnie grającą Sydney Wallace oraz Jennifer January, a do tego należy także dodać Monikę Jasnowską. Oba zespoły walczą także o fazę play-off, co tylko może zagwarantować jeszcze większe emocje.