Kolejne porażki na europejskich parkietach

,

VBW Arka Gdynia uległa w Eurolidze Fenerbahce Stambuł, a InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. przegrał z Elazig Idare w EuroCup. Dla obu drużyn były to drugie porażki, podczas styczniowych "baniek" pucharowych w Pradze oraz w Brnie.

,

Drużyna z Gdyni dzielnie walczyła przez 30 minut meczu w Pradze (51:59), jednak w ostatniej kwarcie dać o sobie dała znakomita dyspozycja strzelecka naszpikowanego gwiazdami Fenerbahce. Bardzo dobrze pod tablicami radziła sobie Kia Vaughn, która rzuciła 19 punktów, a 16 "oczek" (3x3) dodała Cecilia Zandalasini. W drużynie z Gdyni jedynie Alice Kunek uzyskała dwucyfrową liczbe punktów (19), dalej były Laura Miskiniene, Artemis Spanou oraz Marissa Kastanek (po 7). Słabiej wypadła zwłaszcza w ataku Barbora Balintova, która rzuciła tylko 5 punktów (1/11 z gry).

Fenerbahce Stambuł - VBW Arka Gdynia 88:57 (26:16, 18:17, 15:18, 29:6)

Stambuł: Vaughn 19, Zandalasini 16, Iagupova 12, McBride 12, Thomas 9, Cakir 8, Stokes 4, Sabally 3, Vitola 3, Uzun 2
Gdynia: Kunek 19, Spanou 7, Miskiniene 7 (10zb), Kastanek 7, Slamova 5, Balintova 5, Greinacher 4, Podgórna 3

Walczący o awans zespół z Gorzowa Wlkp. dosyć dobrze rozpoczął spotkanie i prowadził po 10 minutach (24:21), by w kolejnych minutach w dalszym ciągu być stroną przeważającą. Udało się także uprzykrzyć życie Emmie Cannon, która z powodu szybko złapanych 3 przewinień przesiedziała większą część pierwszej połowy na ławce. Były wicemistrz Polski po 20 minutach prowadził (45:43), jednak po zmianie stron seria (13:0) zamknęła marzenia o zwycięstwie. Co prawda drużyna trenera Dariusza Maciejewskiego, próbowała niwelować jeszcze straty jednak bezskutecznie.

Elazig Il Ozel - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 88:76 (21:24, 22:21, 26:14, 19:17)

Elazig: Dubljevic 25, Mitchell 24, Cannon 19, Baric 10, Tokmaz 10
Gorzów Wlkp.: Gustafson 26 (13zb), Walker-Kimbrough 16, Green 13, Hristova 12, Kaczmarczyk 4, Owczarzak 3, Dźwiegalska 2