InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. gra dalej, VBW Arka odpada

,

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. pokonał w ostatnim meczu MBA Moskwa, a turecki Ilazig wygrał z KP Brno i tym samym, mimo dwóch porażek zespół z Gorzowa Wlkp. zagra w kolejnej rundzie EuroCup. Przygodę z pucharami kończy natomiast VBW Arka Gdynia, która przegrała w ostatnim meczu z ZVVZ USK Praha i zakończyła fazę grupową bez zwycięstwa.

,

Dobra trzecia kwarta wygrana przez zespół z Gorzowa Wlkp., dała przed ostatnią częścią spotkania 12 – punktowe prowadzenie (75:63). Medalista EBLK także w ostatniej kwarcie zagrał skutecznie i ostatecznie pokonując zespół z Moskwy, zanotował pierwszą i jedyną wygraną w skróconej fazie grupowej EuroCup. Liderką w dniu dzisiejszym była Borislava Hristova, która uzbierała 31 punktów, a równych sobie nie miała Megan Gustafson rzucając 28 punktów i 14 zbiórek.

MBA Moskwa - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 76:97 (25:30, 24:16, 14:29, 13:22)

Moskwa: Korshakova 14, Nizamova 12, Tarasova 12, kirillova 11, Glonti 10, Psareva 8, Gorbacheva 4, Krymova 3, Leshkovtseva 2
Gorzów Wlkp.: Hristova 31, Gustafson 28 (14zb), Walker-Kimbrough 21, Green 13, Owczarzak 2

1. Elazig Il Ozel Idare 3/0
2. InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp. 1/2
3. KP Brno 1/2
4. MBA Moskwa 1/2

Wygrać nie udało się natomiast drużynie z Gdyni, który po słabszej trzeciej kwarcie (10:21) uległa gospodyniom “bańki” z Pragi. Pierwsze minuty jednak nie zapowiadały takiego wyniku, gdyż toczyła się wyrównana walka kosz za kosz. Po zmianie stron nastąpił “zryw” USK, która po skutecznych akcjach Mariji Rezan, Biornny Jones czy też Kateriny Elhotovej wypracowała bezpieczną przewagę. Mistrz Polski próbował jeszcze zbliżyć się do rywalek, jednak tylko kilka dobrych akcji to zdecydowanie było za mało. Dooble – double na swoim koncie zapisała Laura Miskiniene (17 punktów, 13 zbiórek).

ZVVZ USK Praha – VBW Arka Gdynia 80:67 (18:16, 16:13, 21:10, 25:28)

Praga: Jones 27 (10zb), Oblak 16, Elhotova 11, Rezan 10, Dupree 6, Vorackova 5, Dojkic 3, Conde 2

Gdynia: Kunek 20, Miskiniene 17 (13zb), Rembiszewska 9, Balintova 7, Kastanek 6, Spanou 6, Slamova 2