,

"Pszczółka" lepsza od beniaminka

W pierwszym meczu 20. kolejki lubelska "Pszczółka" wysoko wygrała z GTK Gdynią, a bardzo duży udział w tym miały Klaudia Niedźwiedzka (14 punktów, 13 zbiórek) oraz Karolina Poboży (12 punktów, 9 zbiórek). Kolejne mecze w weekend.

,

Mecz w Lublinie gospodynie otworzyły serią (8:0), którą przerwało dopiero blisko po 5 minutach gry trafienie Marty Marcinkowskiej. W kolejnych minutach ponownie zdecydowanie lepsze była drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka, która pierwsze 10 minut wygrała aż (23:6). W drugiej kwarcie gra się bardziej wyrównała, jednak w dalszym ciągu prym wiodły miejscowe (43:20). Po zmianie stron skuteczne akcje Morgan Bertsch oraz Martiny Fassiny, punkt po punkcie powiększały prowadzenie „Pszczółki”. Tak stan trwał w najlepsze przez kolejne 10 minut, co dało przed ostatnią kwartą wynik (73:35). W ostatniej kwarcie trener Szewczyk na dłużej na parkiet wpuścił m.in. Olgę Trzeciak, Wiktorię Duchnowską czy też Zuzannę Sklepowicz.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – GTK Gdynia 92:52 (23:6, 20:14, 30:15, 19:17)

Lublin: Fassina 16, Bertsch 16, Niedźwiedzka 14 (13zb), Poboży 12, Kośla 9, Sklepowicz 8, Milazzo 7, Duchnowska 5, O'Neill 3, Trzeciak 2
Gdynia: Bazan 13, Grymek 11, Żytkowska 10, Marcinkowska 9, Płotka 4, Rudzka 3, Szulc 2

Kolejne mecze 20. kolejki:
KS Basket 25 Bydgoszcz - CCC Polkowice, sobota, godz. 14:00
VBW Arka Gdynia - 1KS Ślęza Wrocław, sobota, godz. 17:00
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Enea AZS Poznań, sobota, godz. 18:00
Energa Toruń - DGT AZS Politechnika Gdańska, niedziela, godz. 17:00

W pierwszym meczu 20. kolejki "Pszczółka" wysoko pokonała GTK Gdynia, co zbliżyło drużynę z Koziego Grodu do zajęcia...